105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 lutego 2023 - piątek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 lutego 2023 - piątek Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 lutego 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2021-09-17

Jak zmienia się Dolny Śląsk dzięki Unii Europejskiej


Blisko 500 inwestycji w ciagu ostatnich 7 latach udało się zrealizować w Jeleniej Górze i powiecie karkonoskim dzięki Funduszom Europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. To przeróżne przedsięwzięcia warte w sumie ponad 550 mln zł i dofinansowane środkami UE w kwocie ponad 361 mln zł.
Wśród wielu wymienić można na przykład budowę oraz wyposażenie Filii Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu zlokalizowanej w Jeleniej Górze, budowę południowej obwodnicy Jeleniej Góry, przebudowę zabytkowego budynku Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, renowację zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptację na centrum kultury, rewitalizacje w Cieplicach, projekty związane z rozbudową i wymianą sieci ciepłowniczej czy remont szkoły w Podgórzynie.
Na terenie całego Dolnego Śląska udało się zrealizować tysiące projektów, na które przeznaczono w sumie 10 mld zł 180 mln zł z funduszy unijnych. Te najciekawsze i najważniejsze projekty do 1 paźdźiernika można obejrzeć na specjalnej wystawie, którą zainaugurował Marek Obrębalski w-ce Przewodniczący Sejmiku Woj. Dolnośląskiego. Ekspozycję można oglądać na cieplickim Placu Piastowskim.