105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 października 2023 - środa Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 października 2023 - środa Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 października 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1629447079

Rehabilitacja na dwie zmiany w gminie Rudna

– Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! – zachęca mgr Monika Pachucka, specjalista rehabilitacji


 

Od września pacjenci w przychodni Cuprum-Med będą mogli korzystać z rehabilitacji w wydłużonych godzinach. Zwiększy się także liczba wizyt domowych.

– Nasza rehabilitacja cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy o wydłużeniu czasu pracy. Od września potrzebujący będą mogli korzystać z zabiegów w godzinach od 7.00 do 18.00 – informuje Marta Dróżdż, kierownik przychodni.

W ciągu godziny przychodnia rehabilitacyjna przyjmuje minimum pięciu pacjentów. Wykonywane są zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu leczniczego, hydroterapii, fototerapii, elektroterapii, magnetoterapii oraz światłolecznictwa.

– Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! – zachęca mgr Monika Pachucka, specjalista rehabilitacji i dodaje – Zabiegi rehabilitacyjne sprawdzają się, kiedy chcemy zmniejszyć dolegliwości bólowe spowodowane zwyrodnieniami, urazami i stanami zapalnymi. Pacjenci, którym opracowuję zestaw zabiegów i ćwiczeń, mogą część z nich wykonywać także w domu – dodaje.

Rehabilitanci z Cuprum-Med przyjeżdżają również do domów pacjentów. Od września planowane jest zwiększenie ilości wizyt domowych do 4 każdego dnia.

Zabiegi rehabilitacyjne są bezpłatne dla pacjentów przychodni oraz dla pacjentów należących do innych świadczeniodawców, jeśli posiadają skierowanie. Z bezpłatnej rehabilitacji korzystają również mieszkańcy gminy Rudna, w ramach tak zwanego „pakietu gminy”.

Rehabilitacja pocovidowa

Osoby, które chorowały na COVID-19 mogą w ciągu 6 miesięcy od wyjścia ze szpitala, izolatorium lub zakończenia kwarantanny skorzystać z tzw. covidowych świadczeń rehabilitacyjnych. Są one realizowane w ramach leczenia NFZ. W przychodni w Rudnej z zabiegów fizjoterapeutycznych dla osób po COVID-19 można korzystać w godzinach od 7.00 do 18.00. Wymagane jest skierowanie od lekarza, bądź zabiegi dobierze fizjoterapeuta.