105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1628501502

Mobilne szczepienia w Gminie Rudna

Aby się zaszczepić przeciw COVID-19 wystarczy zadzwonić. Zespół medyczny przyjedzie do pacjenta.


W Rudnej uruchomiono mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

- Każda osoba, która nie może osobiście zgłosić się do punktu szczepień w Rudnej, może zadzwonić do  przychodni i poprosić o transport medyczny. Wyślemy samochód, którym pacjent wygodnie przyjedzie na szczepienie i wróci do domu. Równolegle, jeżeli jest taka potrzeba, nasz zespół medyczny pojedzie do pacjenta i wykona szczepienie u niego w domu – wyjaśnia Marta Dróżdż, z gminnego centrum zdrowia w Rudnej.

W przychodni w Rudnej wykonano do tej pory ponad 8,5 tys. szczepień preparatem Pfizer. Są to przede wszystkim mieszkańcy gminy Rudna, ale również nauczyciele, pracownicy służby zdrowia, pracownicy wymiaru sprawiedliwości z Lubina, Głogowa, Zgorzelca, Legnicy, Wrocławia, służby mundurowe, pracownicy domów pomocy społecznej, aktorzy i piłkarze z całego Dolnego Śląska. Codziennie na szczepienia zgłaszają się kolejne osoby.

Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna zna mieszkańców i wie, że większość z nich z nich rozumie powagę związaną z zagrożeniem COVID-19. - Jestem zaszczepiony, bo chcę chronić najbliższych i wszystkie osoby, z którymi na co dzień spotykam się. Doceniam inicjatywę przychodni, dlatego zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z mobilnego punktu szczenień – mówi.

Anna Amarowicz, specjalista pielęgniarstwa ratowniczego potwierdza, że w Rudnej jest wysoka świadomość szczepień. - Kolejek nie ma, ale umawiamy pacjentów na konkretne godziny. Szczepimy też dzieci od 12 roku życia. Szczepionka jest podawana na prośbę i za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Muszą oni być obecni podczas szczepienia dziecka oraz podać jego nr PESEL – przypomina.

Mobilny punt szczepień przeznaczony jest dla osób, które w wyjątkowych sytuacjach nie mają możliwości dojazdu do przychodni.