105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1626326126

Rozprawa o średniowieczu Teatru Maska


W sobotę na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze i w piatek w Szklarskiej Porębie, Teatr MASKA zaprasza na spektakl plenerowy „Rozprawa o średniowieczu”, w reż. Honoraty Magdeczko-Capote. Na spektakl składa się najbardziej wartościowa literatura świecka i kościelna wieku średniego w Polsce przygotowana przez zawodowych twórców z wieloletnim doświadczeniem z Teatru MASKA  z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zaprasza aktor Krzysztof Rogacewicz.

Występują:  

  • Honorata Magdeczko-Capote
  • Krzysztof Rogacewicz
  • Jan Kochanowski

„ROZPRAWA O ŚREDNIOWIECZU”

to autorski spektakl teatralny przygotowany przez Teatr MASKA w Jeleniej Górze. Wydarzenie teatralne jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, miłośników sztuki w każdym wieku. Na spektakl składa się najbardziej wartościowa literatura świecka i kościelna wieku średniego w Polsce przygotowana przez zawodowych twórców z wieloletnim doświadczeniem z Teatru MASKA  z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy. 

Spektakl „Rozprawa o średniowieczu”  to zwarte i zabawne kompendium wiedzy o epoce średniowiecza.  Słynne fragmenty literatury średniowiecznej są zawarte w spektaklu  i tworzą osobne sceny spektaklu (m.in. „Bogurodzica”, „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”, „Pieśń słoneczna Św. Franciszka”). W spektaklu nie brakuje zabawnych i wymownych scen „Nędza z bidą”, „Diabły z Lucyferem” itp.

Motorem spektaklu jest postać Błazna, który wprowadza widza w klimat epoki, prowokuje kolejne sceny spektaklu oraz komentuje w dowcipny sposób.