105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1624340382

Burze przeszły nad Dolnym Śląskiem

Zalane ulice, powalone drzewa, uszkodzone samochody - sporo szkód spowodowała nawałnica , która wczoraj przeszła na Dolnym Śląskiem.


Ulewne deszcze  nawiedziły stolicę regionu - Wrocław. Wiele ulic w ciągu kilkunastu minut zamieniło się w rzeki. Deszcz uniemożliwił m.in. podróż autobusami MPK. Przez kilkadziesiąt minut nie było przejazdu przez Kruczą, Kolbuszowską i Raymonta. Nawałnica przeszła także przez Jelenią Górę. Woda wylała na ulicę miasta. Miejscami spadł również sporych rozmiarów grad. Jeleniogórscy strażacy interwieniowali 24 razy, głównie w Starej Kamienicy, Szklarskiej Porębie oraz Kowarach. Zabezpieczali koryta wzbierających potoków, oraz wypompowywali wodę z zalanych piwnic budynków mieszkalnych, usuwali tez powalone na jezdnie drzewa. W akcję zaangażowano 18 zastępów straży pożarnej, w sumie 88 ratowników. Dużo pracy mieli też strażacy z powiatów średzkiego i świdnickiego. W Rzeczycy w powiecie polkowickim po uderzeniu pioruna zapalił się budynek gospodarczy. Dolnośląscy strażacy i interweniowali  również w powiatach lubińskim, górowskim a także w Wołowie, i Złotoryi. Na szczęście nikt w wyniku burz nie został poszkodowany.
Dziś synoptycy ogłosili kolejne ostrzeżenie o nawałnicach z gradem - także na drugim poziomie.