105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1623409513

KPSW partnerem II edycji Karkonoskiej Nagrody Literackiej

Do 30 września można zgłaszać kandydatury do drugiej edycji polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej


Wyróżnienie to kierowane zarówno do osób fizycznych jak i prawnych, ma na celu uhonorowanie twórców indywidualnych, organizacji, instytucji za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, związane z literaturą i kulturą Śląska, które odznaczają się szczególną wymową humanitarną i służą duchowi porozumienia. Mówi Rektor KPSW Wioletta Palczewska.

Nagrodę przyznaje: Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska wraz z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze przy wsparciu Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Kandydatury oceni jury:
dr Jens Baumann (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Saksonii, Drezno),
dr Magdalena Gebala (Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej),
Sven-Alexis Fischer (Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska),
prof. dr Lucjan Puchalski (Uniwersytet Wrocławski),
Christopher Schmidt-Münzberg (przewodniczący VSK),
dr Józef Zaprucki (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze i Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska).

Uroczysta ceremonia wręczenia Karkonoskiej Nagrody Literackiej o wartości 3 tysięcy Euro będzie miała miejsce 12 grudnia 2021 roku w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Kandydatury do Nagrody mogą być zgłaszane przez każdego mieszkańca Wolnego Państwa Saksonii i Śląska. Zgłoszenia powinny zawierać dokładny opis osiągnięć kandydata.