105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1621231131

Powstaje aleja miast partnerskich

W parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze powstaje aleja miast partnerskich


Wykonują ją uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej. Pomysłodawcą jest Wydział Promocji Urzędu Miasta, a całą koncepcję opracowała Anna Rychlewska, nauczycielka wspomnianej szkoły.
Mówi Damian Kostka dyrektor biura Prezydenta Miasta.

W każdym klombie są charakterystyczne elementy dla danego miasta, zaczerpnięte bądź z herbów, bądź nawiązujące do innych motywów, z których one słyną.
W ten sposób powstanie 14 klombów. I tak na przykład, ten poświęcony miastu Cervia będzie zawierał jelonka wykonanego z wikliny, bo właśnie jeleń znajduje się w herbie włoskiego miasta. W centralnej części klombu Jablonca znajduje się jabłoń, klomb Bautzen przedstawia fragment murów starego miasta, wykonanych z kostki granitowej. Miejsce, które będzie przedstawiać kwiatowy kapelusz sombrero to odniesienie do meksykańskiej Tequili. A to, w którym będzie dużo piasku i otoczaków, imitujących plażę, nawiązuje do Międzyzdrojów, najmłodszego partnera stolicy Karkonoszy.
- Przez pandemię kontakty z miastami partnerskimi zostały ograniczone do minimum. W ten sposób chcemy dać znać, że o nich pamiętamy - mówi A. Rychlewska.