105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1618299537

Badania przesiewowe na glifosat w podstawówkach

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podjął decyzję o wykonaniu badań przesiewowych 100 dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych na obecność glifosatu.


Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podjął decyzję o wykonaniu badań przesiewowych 100 dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych na obecność lifosatu. Jeśli okaże się, że jest problem to podejmiemy kolejne kroki - mówi Prezydent Łużniak.

Glifosat jest składnikiem Roundupu niezwykle popularnego na świecie środka chwastobójczego. Problem w tym, że ów składnik podejrzewa się min. o działania rakotwórcze. Co więcej środki chwastobójcze oparte na glifosacie są stosowane nie tylko w rolnictwie, lecz także w publicznych i prywatnych ogrodach, stwarzając potencjalne zagrożenie zarówno dla rolników, jak i konsumentów.