105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Festiwal hitów

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1616511241

Sukces młodych alpejczyków z Karpacza

Skivegas Stanek Race Academy z Karpacza zajął 4-te, miejsce w generalce młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim


Klub Sportowy Skivegas Stanek Race Academy z Karpacza zajął 4-te, najwyższe w historii miejsce w klasyfikacji generalnej młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w zakończonym właśnie sezonie. Sukces tym większy, że mimo pandemii ten sezon był wyjątkowo intensywny - odbyło się łącznie 14 zawodów, w których startowało prawie 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski. Niedosyt jednak jest mówi trener Tomasz Stanek.

Punkty dla klubu z Karpacza w czasie całego sezonu zdobywali: Mateusz Szczap, Lena Andreasik, Kamil Koralewski, Marianna Dziewońska, Bianka Barabaś, Maja Garwol, Aleksander Cich, Wiktoria Paliwoda i Aneta Draheim.
Indywidualnie największe w klasyfikacji końcowej sukcesy odnieśli : Mateusz Szczap ( 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Juniorów Młodszych) i Lena Andreasik ( 5 miejsce w kategorii Młodziczek). Mateusz i Lena będą reprezentować Polskę w kończących europejski sezon narciarski juniorów młodszych i młodzików zawodach Abetone Italia !

W czasie ostatniej, trzydniowej edycji Pucharu Polski najlepsze wyniki osiągnęli: Lena Andreasik ( 2 w sobotnim slalomie), Kamil Koralewski ( 3 w slalomie niedzielnym ) i Mateusz Szczap - drugi w finałowym slalomie równoległym, w którym o ułamek sekundy uległ dominującemu w tym sezonie (12 zwycięstw na 14 startów) Jaśkowi Łodzińskiemu ze Szczyrku.
Zakończenie sezonu dla wszystkich zawodników Skivegas oznacza rozpoczęcie przygotowań do następnego, tym bardziej, że warunki śniegowe do trenowania cały czas są bardzo dobre.
A w przyszłym roku atak szczytowy na podium w generalce klubowej!