105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lutego 2024 - czwartek Imieniny:

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1614422907

Dlaczego zakaz wjazdu w Nowowiejską z Alei Wojska Polskiego?

Od wczoraj duże zmiany w organizacji ruchu związane z oddaniem części Alei Wojska Polskiego ale ku zdziwieniu kierowców nie można wjechać w ulicę Nowowiejską


Od wczoraj mamy duże zmiany w organizacji ruchu na Alei Wojska Polskiego i pobliskich ulicach w centrum Jeleniej Góry.
Najważniejsze z nich to takie że ruch pojazdów z kierunku Zabobrza do ulicy Wolności odbywa się Al. Wojska Polskiego na odcinku do Armii Krajowej jako ruch dwukierunkowy.
Natomiast na odcinku od Armii Krajowej do ul. Matejki jako ruch jednokierunkowy z możliwością skrętu w ulicę Sudecką, ale tylko w lewo w kierunku Karpacza. Przywrócony został ruch dwukierunkowy na ul. Okrzei do ul. Pocztowej.
Wrócił też ruch dwukierunkowy na całej długości ul. Klonowica. Wjazd w Al. Wojska Polskiego z ul. Nowowiejskiej jest możliwy w obu kierunkach. Ale ku zdziwieniu kierowców nie można wjechać w ulicę Nowowiejską. Trzeba wykonać objazd Kochanowskiego i Bartka Zwycięzcy i dopiero możne wjechać w Nowowiejską przy Uniwersytecie Ekonomicznym. O powody tej decyzji zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezarego Wiklika.

Ciężko przyjąć te wyjaśniania zważywszy, że dotychczas autobusy skręcały z Nowowiejskiej w Bartka Zwycięzcy przy ruchu dwukierunkowym. Poza tym Aleja Wojska Polskiego szersza niż teraz nie będzie. Powstaje więc pytanie czy aby wjechać w ulicę Nowowiejską trzeba będzie zamknąć tam ruch dla autobusów i większych pojazdów.