105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Best of

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 lutego 2024 - środa Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 lutego 2024 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1613656222

W sobotę o 8 rano rusza 45. Bieg Piastów

Największy bieg narciarski w Polsce potrwa aż 16 dni do 7. marca


Foto: Karolina Krawczyk

45 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach rozpocznie się już w sobotę, 20 lutego. Zostanie rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Na listach startowych jest ponad 4300 osób i ciągle ich przybywa, bo zapisy są otwarte. Mówi rzecznik prasowy Biegu Piastów Leszek Kosiorowski.

Z uwagi na bezpieczństwo i wymogi prawne nie będzie rywalizacji ani nagród, expo, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci.

Będzie natomiast wspaniała trasa w Jakuszycach, piękny medal, pamiątkowy gadżet, ale i możliwość ukończenia biegu zaliczanego do światowej ligi narciarskich biegów długich Wordloppet, która dopuszcza biegi w takiej formule, pod warunkiem, że to organizator mierzy czas uczestnika. Taką możliwość dają organizatorzy Biegu Piastów.

foto:Karolina Krwaczyk

Powodem zmian są obostrzenia antycovidowe, zakazujące organizacji zawodów sportowych dla amatorów. Ministerstwo Sportu pozwala jednak na biegi wirtualne, czyli indywidualne, w dowolnych miejscach. Oczywiście z racji różnych tras nie ma mowy o rywalizacji.

Dzięki tym zmianom zwiększy się limit czasu na pokonanie trasy Biegu Piastów, co daje szansę na udział i ukończenie biegu dosłownie każdemu, kto potrafi poruszać się na nartach. Najkrótszy dystans to tylko 6 km. Każdy da radę!

By zachęcić biegaczy do startu w Jakuszycach, dla osób, które odbiorą pakiet startowy w Biurze Wydawania Numerów w Szklarskiej Porębie i zmierzą się z jakuszyckimi trasami, przygotowane są dodatkowe atrakcje. W wyznaczonych dniach na trasach dyżurować będą fotografowie i filmowcy, którzy uwiecznią osoby z numerami startowymi.

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, czas trwania 45 Biegu Piastów wydłużony został do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca), a limity uczestnictwa ograniczone.  Wyznaczonych zostało dziewięć dni, w których będzie można pobiec na trasie w Jakuszycach z oficjalnym pomiarem czasu. Dzień i moment startu zawodnik wybierze sam. W innych dniach czas biegu trzeba sobie zmierzyć samemu.

Foto: Marcin Oliva Soto

Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie z oficjalnym pomiarem czasu będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema (trofeum za pokonanie zimowego, Letniego i Rowerowego Biegu Piastów na najdłuższych dystansach). Dodatkowy warunek dla każdego, kto chce znaleźć się na liście uczestników, którzy ukończyli 45 Bieg Piastów: rejestracja biegu w aplikacji Biegu Piastów lub na stronie firmy pomiarowej datasport.pl. Da to gwarancję, że nikt nie skrócił trasy.

Lista startowa jest otwarta! Jest na niej już ponad 4350 osób z 20 krajów, ale miejsc wolnych ciągle sporo. Szczegółowe informacje i zapisy na www.bieg-piastow.pl. By zachęcić do udziału w Biegu Piastów w Jakuszycach, każdy, kto odbierze pakiet startowy w Szklarskiej Porębie, otrzyma 15-procentowy rabat na zakupy w sklepie Biegu Piastów. Co setna osoba zaś dostanie dodatkowe upominki od Biegu Piastów oraz jego Sponsorów i Partnerów.

Oni bowiem po raz kolejny  nie zawiedli. Sponsorem Generalnym 45 Biegu Piastów jest PKO Bank Polski, Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź SA, a Sponsorem Technicznym Quest. Partnerami Technicznymi są Holmenkol i Brubeck, a Partnerami: PKP Intercity, Tarczyński, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Dolny Śląsk, XC - Sport i Decathlon.

45 Bieg Piastów odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej i Wojewody Dolnośląskiego. Areną 45 Biegu Piastów są piękne trasy narciarskie utrzymywane dzięki wsparciu i uprzejmości Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Lasów Państwowych. 

Zachowaj dystans Biegu Piastów

W programie 45 Biegu Piastów są następujące biegi:

50 km Wordloppet

30 km Wordloppet

25 km Wordloppet

15 km Memoriał Stanisława Michonia

12 km Rodzinna Dwunastka

12 km Nocna Dwunastka

6 km

Harmonogram 45 Biegu Piastów z pomiarem czasu w Jakuszycach:

20-21.02.2021 8:00 17:00

26-28.02.2021 8:00 17:00

1.03.2021 8:00 20:00

5-7.03.2021 8:00 17:00