105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1613050351

Spór o pojazdy użytkowane w OSP Wiejska

Powodem jest zagrożenie zniszczenia aut które są własnością miasta z powodu złych warunków garażowania. Prezes OSP Wiejska nie zgadza się z tą decyzją.


Z uwagi na panujące warunki meteo, w tym szczególnie niskie temperatury i stan budynków OSP przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze , wobec braku możliwości zabezpieczenia pojazdów przed skutkami mrozów i zagrożeniem zniszczenia mienia będącego własnością Miasta (przekazanego w użytkowanie OSP Wiejska) Prezydent Jeleniej Góry  podjął decyzja o zabezpieczeniu dzisiaj  niektórych pojazdów w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy ul Sokoliki i Sudeckiej.

Przemieszczeniu podlegają następujące pojazdy:

Mercedes Benz Atego, z wyposażeniem  znajdującym się w pojeździe i agregatem pompowym na przyczepie oraz Toyota Hilux, z wyposażeniem.

PSP zobowiązało się do przechowywania pojazdów we właściwych dla nich warunkach i nieużywania ich do swoich przedsięwzięć. Wszelkie koszty z tego tytułu regulować będzie Miasto Jelenia Góra

Mimo starań, podejmowanych od dłuższego czasu przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w Jeleniej Górze, by użytkownicy stworzyli właściwe warunki dla będących w ich dyspozycji pojazdów nie udało się do tego doprowadzić, stąd decyzja o zabezpieczeniu miejskiego majątku w miejscu gwarantującym garażowanie bezpieczne dla sprzętu.  "Decyzja o wzięcia aut w depozyt jest decvzją tymczasową wynikającą z dbałości  o majątek Miasta - mówi Jerzy Zębik dyrektor Departamentu Prezydenta Jeleniej Góry.

Prezes OSP Wiejska Łukasz Szeszko, nie zgadza się z tą opinią i pojazdów oddać nie chce. Jak mówi - "to nie są auta Prezydenta tylko wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry". 

 

 

Zdjęcia