105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1610637585

Bunt w górskich miejscowościach

Gestorzy bazy turystycznej doszli do krawędzi przepaści jeśli chodzi o możliwość utrzymania swoich firm i w poniedziałek zamierzają otworzyć obiekty.


Bunt w górskich miejscowościach. Gestorzy bazy turystycznej - właściciele stoków narciarskich, hoteli, pensjonatów czy restauracji w Karpaczu , Szklarskiej Porębie i Świeradowie Zdroju doszli do krawędzie przepaści jeśli chodzi o możliwość utrzymania swoich firm i w poniedziałek zamierzają otworzyć obiekty.
'Jeśli tego nie zrobimy, zbankrutujemy' – mówią jednym głosem. 'Nie potrzebujemy tych wszystkich pieniędzy które nam obiecują, a których nie ma. Chcemy zarabiać i dać zarobić naszym pracownikom, którzy do dnia dzisiejszego nie mają wypłacanych pieniędzy, ponieważ my też nie mamy im z czego wypłacić. Czekaliśmy spokojnie ale nasz spokój już się zakończył' – mówił właściciel rezydencji 'Na skrócie” w Karpaczu Damian Chrzanowski.
'Sezon zimowy jest bardzo krótki. On już został nam zabrany. – mówi Jędrzej Stanek, właściciel stoku narciarskiego 'Relaks” w Karpaczu, który zatrudnia ok. 40 osób.

W samym Karpaczu w poniedziałek otworzy się ok. 100 podmiotów spośród 600 znajdujących się na terenie miasta. Otworzą się także obiekty w Szklarskiej Porębie czy Świeradowie Zdroju. Przedsiębiorcy z własnych środków opłacili także prawników, którzy mają wspierać ich w działaniach. Mówi Małgorzata Chełchowska przedstawicielka przedsiębiorców branży turystycznej.W internecie zostanie opublikowana lista czynnych hoteli, pensjonatów i obiektów gastronomicznych.

Ponadto w sobotę o godz. 18:30 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze przedsiębiorcy chcą dać wyraz swojego sprzeciwu organizując spacer pod hasłem 'Karkonoskie veto”.

#buntwgórach #karkonoskieveto