105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Music News Magazine

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1607856033

Przysięga nowych terytorialsów

Ponad 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady OT wypowiedzieli słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam!


W sobotę  12 grudnia ponad 50 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej i 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z satysfakcją i dumą wypowiedzieli słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam !!!”. Uroczystość z powodu zagrożenia epidemiologicznego została przeprowadzona w warunkach wzmożonego bezpieczeństwa sanitarnego, z ograniczoną liczbą gości na terenie jednostki wojskowej 10 Brygady Kawalerii Pancernej.10 BKPanc wystawiła również poczet ze sztandarem oraz kompanię reprezentacyjną. Mówi kpt. Renata Mycio rzecznik prasowy dolnośląskich terytorialsów.

Wszyscy w piątek 11.12.2020. zakończyli poligonowe szkolenie przygotowawcze i po przysiędze, która odbyła się dzień później, rozpoczęli 3 letnią naukę.  Od teraz będą uzupełniać swoją wiedzę wojskową w systemie rotacyjnym i e-learningowym. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą w weekendy, raz w miesiącu. Oczywiście walka z koronawirusem może wymusić zmiany w zaplanowanych działaniach.   

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej przeznaczona jest do prowadzenia działań w Stałym Rejonie Odpowiedzialności - we współdziałaniu z pozamilitarnymi ogniwami systemu obronności państwa – realizując zadania zabezpieczenia swobody manewru wojsk operacyjnych oraz sił sojuszniczych. Przeznaczona jest również do udziału w akcjach ewakuacji ludności cywilnej, zwalczaniu skutków katastrof, klęsk żywiołowych a także ataków terrorystycznych.

W tegorocznym zagrożeniu wywołanym pandemią koronawirusa Dolnośląscy Terytorialsi stanęli na pierwszej linii waliki z COVID 19. Każdego dnia realizując operacje: ODPORNA WIOSNA oraz TRWAŁA ODPORNOŚĆ nie ustają w walce z wirusem, wspierając społeczeństwo województwa Dolnośląskiego.

Na co dzień żołnierze wspierają służbę zdrowia, policję, stacje sanitarno - epidemiologiczne i inne instytucje, gdzie pomoc wojska podczas pandemii jest niezbędna. Ponadto uczestniczą w działaniach związanych ze wsparciem seniorów, osób samotnych i kombatantów.