105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 września 2023 - środa Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
27 września 2023 - środa Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
27 września 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1607603340

Komendant Miejski Policji przeniesiony do Złotoryi

Oficjalna odpowiedz rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na temat zmian kadrowych w KMP w Jeleniej Górze.


dotychczasowy komendant  Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Bogumił Kotowski - foto KMP Jelenia Góra

Oficjalna odpowiedz rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na temat zmian kadrowych w KMP w Jeleniej Górze.

"Z dniem 10 grudnia 2020 roku insp. Bogumiłowi Kotowskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze powierzone zostały obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi. Z tym samym dniem dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Legnicy insp. Leszkowi Zagórskiemu powierzone zostały obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Przytoczone powierzenie obowiązków ma na celu zapewnienie prawidłowego toku realizacji zadań wynikających ze służby."

 

Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze - insp. Bogumił Kotowski do służby w Policji wstąpił 20 maja 1996 roku. Zajmował szereg stanowisk w pionie prewencji oraz wspomagającym przyczyniając się do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, gdzie uzyskał tytuł magistra zarządzania.
W latach 2014 - 2016 pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Od czerwca 2016 roku piastował urząd Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, a od sierpnia 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. Odznaczony brązowym "Krzyżem Zasługi", a także wyróżniony srebrnym medalem "Za długoletnią służbę" oraz brązową odznaką zasłużony policjant.

insp. Leszek Zagórski - Foto: KMP Legnica

Leszek Zagórski po ukończeniu studiów na Politechnice Wrocławskiej postanowił wstąpić do Policji i rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Jeleniej Górze gdzie pełnił obowiązki w Sekcji Prewencji i służbach logistycznych.
Następnie po kilku latach objął stanowisko Zastępcy Naczelnika nadzorując Sztab Policji, gdzie odpowiadał za zabezpieczanie imprez masowych, sportowych, zabezpieczenia VIP oraz organizował działania Policji w sytuacjach kryzysowych. W 2006 roku mł.insp. Leszek Zagórski postanowił przystąpić do postępowania konkursowego na I Zastępcę Komendanta w Lwówku Śląskim, które wygrał. W tamtejszej komendzie był odpowiedzialny za pion kryminalny. Rok 2007 przyniósł kolejne zmiany i awans przyznany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, który przeniósł go do większej jednostki tj. do Bolesławca, gdzie służył jako I Zastępca kierując pionem prewencji.
Po 4 latach objął stanowisko szefa zgorzeleckiej jednostki Policji. W tamtejszej jednostce, również ze względu na położenie był prekursorem powstania specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości transgranicznej dot. kradzieży luksusowych aut, maszyn rolniczych, czy handlu narkotykami. Od 2011r. do 2015r. wynikiem pracy tej grupy było zabezpieczenie mienia o wartości przekraczającej 10 mln zł.
Dotychczasowa kariera, zaowocowało powierzeniem obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy w 2016 . Teraz ponownie wrócił do Garnizonu Jeleniogórskiego jako jego komendant.