105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1599903380

Czy Góry Izerskie zostaną odcięte przez PKP PLK

Dwa przejazdy i zarazem przejścia kolejowe przy Polanie Jakuszyckiej mogą zostać w listopadzie zamknięte szlabanem na kłódkę.


Oznacza to praktycznie likwidację dojazdu do stacji turystycznej Orle, czy np przejazdu obok budowanego Dolnośląskiego Centrum Sportu. PKP PLK poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej. Te które przecinają tory w Szklarskiej Porębie Jakuszycach takimi nie są. Przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach niepublicznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu np. w tym wypadku gminą Szklarska Poręba.
Stanisław Kornafel z Towarzystwa Izerskiego mówi, że zamknięcie przejazdów sprawi, że ludzie zaczną wchodzić na szlaki przez tory, poza przejściami, a ruch pojazdów do Orla zostanie sparaliżowany.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały gminy, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii. W terenie mogą pozostać jedynie przejazdy kolejowo-drogowe kategorii A-D na skrzyżowaniach z drogami mającymi status drogi publicznej.

Jednocześnie PKP poinformowało, że zgodnie z § 12 rozporządzenia, przejazdy kolejowo-drogowe i przejścia zlokalizowane na drogach wewnętrznych mogą istnieć tylko jako przejazd użytku niepublicznego kategorii F na podstawie umowy zawartej pomiędzy PKP i użytkownikiem takiego przejazdu.