105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1599564036

Minister z wizytą w KPSW

Zapewnił, że Jeśli będzie konieczność wsparcia finansowego na zakup środków ochrony osobistej dla studentów z kierunków medycznych to takowe będzie.


Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek podczas dzisiejszej wizyty w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, zapewnił, że uczelnie kształcące na kierunkach medycznych tak jak np KPSW, otrzymają wsparcie finansowe jeśli będzie taka konieczność, na zakup środków ochrony osobistej dla studentów. Minister zaznaczył jednocześnie, że subwencja na najbliższy rok akademicki dla szkół wyższych została zwiększona o 260 milionów złotych, właśnie po to uczelnie mogły sprostać obostrzeniom sanitarnym lub przygotować się odpowiednio do nauki zdalnej.

Jak zaznaczył minister studenci powinni w miarę możliwości wrócić na stacjonarnie studia.
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa jako jedyna uczelnia działająca na terenie Jeleniej Góry zdecydowała się na studia stacjonarne. Rekrutacja jeszcze trwa.