105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 lutego 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1598445892

Areszty dla przestępoców

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu cztery wnioski o areszt tymczasowy wobec sprawców przestępstw przeciwko mieniu, a także przeciwko życiu i zdrowiu


Pierwsza ze spraw dotyczyła kradzieży rozbójniczej dokonanej przez 39 letniego mężczyznę na terenie sklepu w Lubaniu. Rafał R., po tym jak ukradł z kasy 860 zł, zaatakował interweniującą pracownicę sklepu.
Kolejny areszt dotyczy 28 letniego Adama U. Mężczyzna ten jest podejrzany o to, że w warunkach recydywy dokonał nie mniej niż trzech kradzieży i sześciu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Początkowo wobec Adama U. stosowane były m.in. dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Środki te jednak okazały się niewystarczające i w związku z dokonaną przez niego, w sklepie Kaufland w Lubaniu, kradzieżą rozbójniczą prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt. Adam U. najbliższe trzy miesiące spędzi w izolacji.
Także najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 27 letni Damian L., który jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, a także o to, że po rozstaniu z nią, niszcząc drzwi, wtargnął do zajmowanego przez nią mieszkania oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna ten następnie zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji.
Ostatnia ze spraw dotyczy 51 letniego Bogusława F. podejrzanego o zabójstwa Stanisława F. . Mężczyzna miał zadać pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym z ostrzem o długości 19 cm. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.