105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1598014690

Burmistrz Bogatyni zrezygnował z pełnienia mandatu!

Jaki był powód rezygnacji nie wiadomo, burmistrz po wygłoszonym oświadczeniu opuścił salę narad.


Podczas sesji Rady Miasta i Gminy Bogatynia, burmistrz Wojciech Błasiak zrezygnował z pełnionej funkcji.  Jaki był powód rezygnacji nie wiadomo, burmistrz po wygłoszonym oświadczeniu opuścił salę narad. Wszyscy obecni na sesji byli zaskoczeni decyzją Wojciecha Błasiaka.  Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Bogatyni odbyło się referendum za odwołaniem Rady Miasta. Okazało się jednak nieskuteczne, ponieważ udział w nim wzięło zbyt mało mieszkańców. W Bogatyni od kilkunastu miesięcy trwają konflikty pomiędzy burmistrzem Błasiakiem a radnymi.

Jak nas poinformowano w jeleniogórskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego odpowiedni dokument w sprawie rezygnacji został już tam złożony. W ciągu najbliższych dni oficjalny komunikat Komisarza Wyborczego o zrzeczeniu się mandatu burmistrza zostanie opublikowany w Dzienniku Wojewody Dolnośląskiego. Następnie Premier wyznaczy datę wyboru nowego burmistrza – stanie  się to w ciągu 90 dni a do czasu wyboru gminą zarządzać będzie Zarządca Komisaryczny  którego również powoła Premier.  

#burmistrzbogatynizrezygnował #nowewybory