105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Festiwal hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1596562435

Czy szkoła w Sosnówce będzie dalej funkcjonowała?

Do końca tego tygodnia rodzice mają czas na zapisanie swoich dzieci do jednej z trzech szkół podstawowych na terenie gminy Podgórzyn.


Do końca tego tygodnia rodzice mają czas na zapisanie swoich dzieci do jednej z trzech szkół podstawowych na terenie gminy Podgórzyn - w Miłkowie, ścięgnach lub w Podgórzynie. Taką informację przekazał wójt gminy Mirosław Kalata. Wiadomość jest skierowana głównie do rodziców dzieci uczących się dotychczas w szkole w Sosnówce. Wójt bowiem nie podpisał arkusza organizacyjnego dla tej jednostki i zapowiada, że gmina nie będzie jej finansowała. Faktycznie oznacza to koniec funkcjonowania szkoły w Sosnówce na czas bliżej nieokreślony. "Decyzja podyktowana jest koniecznymi oszczędnościami w związku z dramatycznym wzrostem kosztów funkcjonowania oświaty " - mówi Wójt Podgórzyna Mirosław Kalata. Rodzice uczniów z Sosnówki uważają takie działania za rażące naruszenie prawa i oczekują stanowczych kroków Kuratorium i Ministerstwa Edukacji mających wygasić ten konflikt.