105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Antena Antena

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 lutego 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1595234364

Zamiast 4 WORD-ów będzie DORD

Konieczność ograniczenia kosztów funkcjonowania oraz usprawnienie zarządzania - to podstawowy przyczyny połączenia czterech WORD-ów


Marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski, ogłosił w poniedziałek, że cztery dolnośląskie ośrodki ruchu drogowego połączą się w jeden. Zapewnia, że kursanci nie odczują tej zmiany.

Konieczność ograniczenia kosztów funkcjonowania oraz usprawnienie zarządzania - to podstawowy przyczyny połączenia czterech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku w Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą we Wrocławiu oraz w jego oddziałach w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy. Ta nowa struktura ma zacząć działać od września. Przede wszystkim urząd marszałkowski chciał uniknąć sytuacji, w której któryś z ośrodków musiałby zostać zlikwidowany. Gdyby nie pożyczka z innego WORD-u, epidemicznej kwarantanny nie przetrwałby wałbrzyski ośrodek. Mówi w-ce przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski z Bezpartyjnych Samorządowców.

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonują Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze (z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy (z oddziałami terenowymi w Lubinie i Lubaniu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu (z oddziałami terenowymi w Kłodzku i Świdnicy), a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu (z oddziałami terenowych w Oleśnicy i Oławie).

– W związku z koniecznością ograniczenia kosztów funkcjonowania podmiotów prowadzących egzaminy na prawo jazdy, w szczególności poprzez dokonanie zmian organizacyjno-kadrowych oraz usprawnienia zarządzania jednostkami, a także w celu ujednolicenia procedur i ułatwienia uzyskiwania prawa jazdy zasadne jest scalenie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego poprzez połączenie WORD w Jeleniej Górze, WORD w Legnicy, WORD w Wałbrzychu i włączenia tych ośrodków wraz z ich majątkami, pracownikami i strukturami organizacyjnymi w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu, Lubinie, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Świdnicy, Wałbrzychu – wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu uchwały którą Sejmik przyjął w poprzednim tygodniu. Mówi w-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda z Bezpartyjnych Samorządowców.