105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1594371051

Wykopali minę przeciwczołgową

Minę przeciwczołgową wykopano podczas prac ziemnych w Jeleniej Górze. Niewybuch został znaleziony w okolicach budynków mieszkalnych na osiedlu Zabobrze.


Zakończyła się akcja saperów z  Boleslawca na ul. Kiepury w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy; dzisiaj około godz. 9- tej podczas prac ziemnych  koparka wykopała minę przeciwczołgową.  Z zagrożonego terenu ewakuowano mieszkańców, zamknięto też fragment ulicy Kiepury. Patrol saperów pojawił się na miejscu po godz. 12- tej. Po oględzinach wojennego niewybuchu, zapadła decyzja, że zostanie zdetonowany na dawnym okolicznym poligonie, gdzie zostanie przetransportowany specjalistycznym pojazdem.

Obecnie  ewakuowani mieszkańcy powracają do swoich domów, ulica Kiepry została otwarta dla ruchu.

aktualizacja 14.05

------------------------------------------------

 

Patrol saperski z Bolesławca dotarł na miejsce.   Mina przeciwczołgowa wykopana  dzisiaj podczas prac ziemnych prowadzonych przy ul. Kiepury w Jeleniej Górze, po podjęciu, jeśi zapadnie taka decyzja, niewybuch zostanie przetransortowany na poligon, gdzie zostanie zdetonowany. Na czas akcji ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków i zamknięto fragment ul. Kiepury.

aktualizacja 12.30

-----------------------------------------------

Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców  czterech budynków znajdujących się w bezpośredniej strefie wybuchu miny przeciwczołgowej na Osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze. Przypomnijmy; dzisiaj około godz. 9- tej podczas prac ziemnych prowadzonych na ul. Kiepury wykopany został niewybuch, prawdopodobnie pochodzący z okresu 2 wojny swiatowej. Około godz. 12- tej na miejscu pojawia się saperzy, którzy ostatecznie zdecydują, z jakiego terenu konieczna będzie ewakuacja mieszkańców. Aktualnie zamknięty dla ruchu jest fragment ul. Kiepury w okolicach nr 73, 77, 79. Teren zabezpieczają służby.

aktuaizacja 11.30

-------------------------------------------

W tej chwili prowadzona jest eawuacja pracowników z placu budowy. Do czasu przyjazdu saperów, teren zabezpiecza policja i straż pożarna, mówi Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze

Saperzy pojawia się na miejscu około godz. 12- tej. Wtedy tez zostanie podjęta akcja wydobycia niewybuchu, Poprzedzi ją ewakuacja mieszkańców z zagrożonej wybuchem strefy.

Zdjęcia