105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 lutego 2024 - czwartek Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 lutego 2024 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1592567760

Koniec ćwiczeń pancerniaków ze Świętoszowa

Wczorajszy dzień , stanowił część ogniową ćwiczeń realizowanych na Nowej Dębie przez 10 Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i był wisienką na torcie


Wczorajszy dzień , stanowił część ogniową ćwiczeń realizowanych na Nowej Dębie przez 10 Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i był wisienką na torcie podczas wykonywania zadań przez Pancerniaków na poligonie.
Od godzin porannych można było usłyszeć strzały zarówno z ziemi, jak i z powietrza na pasie ćwiczeń taktycznych 'Twierdza'.
Kierowanie ogniem w natarciu rozpoczęło się zwalczaniem celów z powietrza przez parę śmigłowców Mi-24. Następnie swoje zadania ogniowe wykonywały już macierzyste pododdziały 10 Brygady ze Świętoszowa kompania wsparcia oraz bateria przeciwlotnicza. Kolejno do natarcia ruszyły bojowe wozy piechoty, niszcząc i rażąc ukazujące się cele.

Przed Pancerniakami pozostaje jeszcze jeden etap, czyli przemieszczenie do Świętoszowa, który wymaga bardzo dobrej koordynacji przedsięwzięć logistycznych; a następnie odtwarzanie zdolności bojowej.

Zdjęcia: kpt. Monika Wywiórka, plut. Marcin Trzasko, szer. Kamil Oślizło


#czarnadywizja #ćwiczenia #10BKPanc #Świętoszów #poligon