105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1592246191

Ambasador Izraela odwiedził Jelenią Górę

W Dolnym Śląsku widzi ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę i współpracę gospodarczą.


Uwielbia gotować, interesuje się piłką nożną, występuje w zespole muzycznym, ale jest również doświadczonym dyplomatą i od niedawna reprezentuje Izrael w Polsce, jako nowy Ambasador tego kraju. Alexander Ben Zwi odwiedził w sobotę po południu  Jelenią Górę i spotkał się w Ratuszu z Prezydentem Miasta Jerzym Łużniakiem.  

Zdaniem Ambasadora w  kwestiach relacji łączących Polskę i Izrael nie wolno zapominać o przeszłości, ale trzeba się skupiać na działaniach na rzecz przyszłości. W Dolnym Śląsku widzi ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę i współpracę gospodarczą. „To moja pierwsza wizyta tutaj ale na pewno nie ostatnia” – dodaje.

 

Alexander Ben Zwi od 36 lat pracuje w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych, a placówka w Warszawie jest siódmą w jego karierze. Jego pierwsza misja dyplomatyczna miała miejsce 30 lat temu… w Polsce.

Wśród obszarów swoich zainteresowań zawodowych wymienia Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską, a wśród zainteresowań prywatnych między innymi gotowanie, piłkę nożną i muzykę (jest członkiem zespołu muzycznego dyplomatów, który występuje na koncertach charytatywnych). Jest również doktorem stosunków międzynarodowych, które studiował w Izraelu, Argentynie i na Słowacji. W minionych dwóch latach był zastępcą dyrektora generalnego do spraw Eurazji w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych. Alexander Ben Zwi urodził się na Ukrainie, skąd wyemigrował w 1971 roku. Zna język hebrajski, angielski, polski, hiszpański, rosyjski, jidysz, słowacki. Jest żonaty, ma czworo dzieci i czworo wnucząt.