105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 marca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1590135581

Na granicach bez korków

40 kilometrowa kolejka i kilka godzin czekania, tak wczoraj wyglądała sytuacja na przejściu granicznym w Świecku.


Problemy z wjazdem do kraju mieli tez kierowcy na innych przejściach granicznych. Duży ruch spowodował długi weekend u naszych zachodnich sąsiadów, dlatego wielu naszych rodaków ruszyło w kierunku Polski. Jak informuje Joanna Konieczniak , oficer prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, do obsługi podróżnych skierowano większa liczbę funckjonariuszy i do wieczora korki udał osie rozładować. Aktualnie kontrole na granicach z Niemcami prowadzone są na bieżąco.

Przypomnijmy, że kontrole graniczne na granicy wewnętrznej z krajami UE zostały obecnie obowiązują do 12 czerwca, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to mogą przedłużane o kolejny okres czasu. Tymczasem jak poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz, nie wyklucza się , że otwarcie granic będzie możliwe po 15- tym czerwca. Ostateczne decyzje po rekomendacjach MZ oraz opinii MSWiA podejmie w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki.