105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 grudnia 2023 - poniedziałek Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 grudnia 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1588692947

Ostrożny optymizm w Jeleniej Górze

Informacją ostrożnie optymistyczną jest to , że wczoraj (4.05.) nie odnotowano przypadku zachorowania na koronawirusa w Jeleniej Górze.


Dodatkowo można się spodziewać, że co najmniej kolejnych 20 osób zostanie wpisanych w najbliższych godzinach na listę „ozdrowieńców”, bowiem drugi wykonany u nich test okazał się ujemny. - To nie oznacza, że niebezpieczeństwo minęło – przestrzegają służby, nie tylko epidemiczne. Mówi Prezydent Jelenij Góry Jerzy Łużniak.

– Nie wiadomo, ile w tym ”zasługi” społecznego zdyscyplinowania, ile – sprawności lekarzy w izolacji źródeł zakażeń i terapii, czy in., ale „odmrażanie” życia społecznego i gospodarczego niesie duże niebezpieczeństwo. Stąd ostrożność pracowników edukacji i rodziców dzieci przedszkolnych (bo i jedna, i druga strona nie zabiega o natychmiastowe uruchomienie placówek, dbając przede wszystkim o ich przygotowanie sanitarne. Z konsultacji Prezydenta Miasta z kierownictwami przedszkoli wynika, że rekomendowanym okresem uruchomienia tych placówek i żłobka jest 25 maja, o ile nie nastąpi zwrot w wygaszaniu epidemii.
Na kwarantannie przebywa w mieście i w powiecie 279 osób, w nadzorze sanitarnym – 25.
Nie odnotowało żadnego wyjazdu „covidowego” Pogotowie Ratunkowe, pracują wszystkie oddziały Szpitala, połowa łóżek OIOM pozostaje wolna, stanowiąc niezbędny bufor, w przypadku gwałtownego wystąpienia nowych zachorowań.
Niestety – wszystko ma swoją cenę, a w tym przypadku gospodarczą. W minioną niedzielę, to znaczy 3 maja br. ANI JEDEN PODRÓŻNY I ANI JEDEN POJAZD nie przekroczył granicy w Jakuszycach, a trzeba sobie uzmysłowić, że był to ostatni dzień „długiego weekendu”, kiedy zazwyczaj granicę przekraczały tysiące wypoczywających w Karkonoszach ludzi.
W najbliższą niedzielę być może zacznie oficjalnie działać giełda przy ul. Lubańskiej, jeśli właściciele terenu zadbają o spełnienie wymogów sanitarnych. Z jednej strony jest to wiadomość optymistyczna, z drugiej – namawiamy do daleko posuniętej ostrożności i zachowania rygorów sanitarnych wszystkich, którzy zdecydują się ją odwiedzić.