105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 listopada 2023 - środa Imieniny: Błażeja, Saturnina

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 listopada 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1588349744

Kontrowersje w sprawie organizacji sesji

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze została zorganizowana zdalnie w tzw. trybie korespondencyjnym co wzbudziło szereg kontrowersji


Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze została zorganizowana zdalnie w tzw. trybie korespondencyjnym co wzbudziło szereg kontrowersji min. ze względu na brak możliwości powszechnej dostępności do obrad. Jest to w sprzeczności z wymogami ustawy o samorządzie gminnym. Nie jest wykluczone że legalność podjętych uchwał zostanie zakwestionowana przez wojewodę. "Inne ościenne. znacznie mniejsze gminy oraz Powiat Jeleniogórski dały sobie radę z przeprowadzeniem sesji w sieci gdzie można było widzieć i słyszeć radnych u nas wyszło fatalnie " - mówi przewodniczący klubu radnych PiS Mariusz Gierus.

'Mamy tyle dużych sal w mieście, że można było sesję przeprowadzić bezpiecznie w sposób tradycyjny" - mówi Hubert Papaj z Bezpartyjnych Samorządowców.

"Ustawa "covidowa" pozwala na prowadzenie sesji w sposób "online" lub korespondencyjny - wybraliśmy tę drugą, która będzie najbardziej bezpieczna" - mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.