105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2023 - sobota Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
30 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1588190693

Radni przyjęli pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

Min. jest to obniżenie czynszu za lokale komunale do symbolicznej złotówki dla tych którzy musieli całkowicie zaprzestać swojej działalności.


Jeleniogórscy radni na dzisiejszej sesji przyjęli pakiet uchwał mających pomóc lokalnym przedsiębiorcom w przetrwaniu czasu koronawirusa. Min. jest to obniżenie czynszu za lokale komunale do symbolicznej złotówki dla tych którzy musieli całkowicie zaprzestać swojej działalności. To też ulgi związane z podatkiem od nieruchomości. Mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Rady Hubert Papaj z Bezpartyjnych Samorządowców jest zdania że pomoc ta jest wysoce niewystarczająca.

"My projekt takiej Jeleniogórskiej Tarczy Antykryzysowej przygotowaliśmy już pod koniec marca"- mówi Przewodniczący Klubu Radnych PiS Mariusz Gierus. Dobrze że część znalazła się w propozycjach Prezydenta ale ubogość tych propozycji wskazuje, że miasto nie miało pieniędzy na sytuacje awaryjną- dodaje.

Dzisiejsza sesja została zorganizowana zdalnie w tzw. trybie korespondencyjnym co wzbudziło szereg kontrowersji min. ze względu na brak możliwości powszechnej dostępności do obrad. Szerzej o tym wkrótce.
Jacek