105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Noc na HitPlanecie

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1587116361

Dyrektor Pogotowia mianowany p.o dyrektora Szpitala w Jeleniej Górze

Nikolaj Lambrinow p.o Dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej od dzisiaj do 11 maja


Wojewoda Dolnośląski w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego delegował Nikolaja Lambrinowa do pełnienia obowiązków Dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej od dzisiaj do 11 maja w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19.

W obecnej sytuacji walki z pandemią koronawirusa, a także licznie notowanych nowych przypadków zakażeń na Dolnym Śląsku, w tym także w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz oczekiwania na szczyt zachorowań przewidywany na przełom kwietnia i maja  niezbędne jest podjęcie szybkich i zdecydowanych kroków, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Konieczne jest powołanie doświadczonej osoby pełniącej obowiązki Dyrektora tej bardzo ważnej placówki medycznej, aby skutecznie przeciwdziałać pandemii Covid-19 w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W opinii Wojewody Dolnośląskiego oraz Marszałka Województwa Nikolaj Lambrinow posiada wysokie kompetencje w zarządzaniu wielospecjalistyczną placówką zdrowia oraz wieloletnie doświadczenie medyczne.

Nikolaj Lambrinow jest lekarzem medycyny ratunkowej, chirurgiem. Od 2017 roku jest Dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, był także wieloletnim wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Bolesławcu i szefem tamtejszego Szpitalnego Oddział Ratunkowego. Obecnie, obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Barbara Kołtok, Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych.