105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Muzyczne Radio Relax

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
04 marca 2024 - poniedziałek Imieniny: Łucji, Kazimierza, Eugeniusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
04 marca 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1586955683

Miasto Szklarska Poręba wyda jutro darmowe maseczki na twarz.

Będzie je można otrzymać w kilku punktach miasta w godzinach 10-13.


Miasto Szklarska Poręba wyda jutro darmowe maseczki na twarz.


Obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu nakłada od 16 kwietnia do odwołania rozporządzenie Rady Ministrów. W związku z tym Miasto Szklarska Poręba dla osób nieposiadających jeszcze odpowiedniego zabezpieczenia twarzy przygotowało darmowe maseczki wielokrotnego użytku. Będzie je można otrzymać w kilku punktach miasta w godzinach 10-13. Mówi Arkadiusz Lipin z Referatu Promocji Miasta.

 

Do odbioru maseczki zapraszamy przede wszystkim osoby, które z ważnych powodów nie mogły do tej pory się w nią zaopatrzyć, bądź wykonać jej samodzielnie.

 

Każdy potrzebujący będzie mógł otrzymać JEDNĄ maseczkę:

• na Białej Dolinie przy skrzyżowaniu ulic Demokratów i Partyzantów od Michała Malskiego, kierownika MZGK; w obrębie Białej Doliny maseczki będzie rozwoził potrzebującym radny miejski Rafał Wróblewski
• przy sklepie NETTO od strażaków z OSP Szklarska Poręba
• przy sklepie LEWIATAN — maseczki wydawać będą strażnicy Straży Miejskiej
• przy sklepie BIEDRONKA — pracownik Referatu Promocji Miasta
• przy Poczcie Polskiej — Burmistrz Miasta
• przy sklepie ŻACZEK na ul. 11 Listopada (Sz.P.-Średnia) — strażacy OSP
• przy sklepie / kościele na pl. Piastowskim (Sz.P.-Dolna) — redaktor Biuletynu miejskiego „Pod Szrenicą” Robert Kotecki

Istnieje możliwość dowiezienia maseczki ochronnej osobie nie mogącej odebrać jej osobiście ww. punktach. Strażnicy miejscy dowiozą w uzasadnionych przypadkach maseczkę po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania telefonicznie pod nr 75 717 39 41.

PROSIMY też, aby maseczek używać zgodnie z przeznaczeniem i wielokrotnie. Zniszczoną bądź zużytą NIE zanieczyszczać przestrzeni publicznej, lecz wyrzucić do zamykanego pojemnika na śmieci.

Maseczki zakupione przez Miasto Szklarska Poręba należy dezynfekować i można je prać. Po zdjęciu z twarzy najkorzystniej spryskać obie strony maseczki płynem do dezynfekcji z 60% alkoholem i odwiesić na 2 min. do wyschnięcia.

Maseczkę należy zdejmować z twarzy oburącz oddalając od twarzy i unosząc do góry tak, aby strona zewnętrzna nie miała kontaktu z oczami, nosem i ustami.

Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem alternatywą dla maski może być również szalik, apaszka, komin (tzw. buffa) itp. część odzieży.

maseczki darmowe maseczki dla mieszkańców