105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1586521528

Armagedon w ZOL na Żeromskiego!

Zakażenia pacjentów jeleniogórskiego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przy ul. Żeromskiego prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej.


29 pacjentów, z 61 przebadanych na obecność koronawirusa, ma wynik dodatni.  Oficjalny komunikat brzmi tak: "Po dodatnim wyniku testu zmarłej w Bolesławcu pensjonariuszki ZOL zostały pobrane próbki do badań od wszystkich pacjentów 3 oddziału oraz od pracowników. W sumie pobrano 61 próbek. Z tego 29 okazało się pozytywnych. W tej sytuacji ZOL w Jeleniej Górze został poddany izolacji. Wszystkie osoby tam przebywające pozostaną w ośrodku do końca kwarantanny. Sanepid zdecydował o pobraniu próbek do badań również od pacjentów 1 i 2 oddziału, jak i od personelu tam pracującego. Do ośrodka zostanie skierowany lekarz, który będzie decydował o skierowaniu osób zakażonych do izolacji lub do opieki szpitalnej. Dyrektor nadal zwraca się z gorącą prośbą do osób chętnych, które chciałyby się poświęcić opiece nad pacjentami ZOL w Jeleniej Górze, ponieważ sytuacja jest wręcz dramatyczna, jeśli chodzi o personel. Dobra wiadomość jest taka, że zgłosiły się 3 osoby, które podjęły decyzję o pomocy i zamknięciu się wraz z pacjentami w ZOL." Mówi ksiądz Waldemar Wesołowski rzecznik Diecezji Legnickiej.

#jeleniagora #ZOL