105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2023 - środa Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 grudnia 2023 - środa Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
06 grudnia 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1585745491

Nowe przypadki zakażenia

W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.


W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, co oznacza, że łącznie w mieście mamy 10 przypadków, w powiecie – 4. Jedna osoba zmarła. Poddanych kwarantannie z powodów sanitarnych jest obecnie 210 osób, a kolejnych 310 – w nadzorze. Trwa (nie bez trudności) analiza próbek pobranych od osób, które w różnych sytuacjach mogły mieć styczność z zarażonymi, zarówno w trakcie interwencji medycznych, jak i innych. Na przykład; dwóch policjantów oraz jedna pielęgniarka przebywa na kwarantannie w jednej z burs szkolnych. Wyjaśniane są intensywnie okoliczności i stan zdrowia mężczyzny zatrzymanego w PDOZ pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Z okoliczności wynika, że mógł mieć kontakt z osobą zarażoną, więc wyniki badań mają zostać dostarczone wyjątkowo szybko. W przypadku potwierdzenia zainfekowania kwarantannie będzie musiała się podać relatywnie duża grupa funkcjonariuszy Policji, mających styczność z zatrzymanym w różnych fazach jego izolacji. Mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Policja sprawdza obecność 828 osób poddawanych kwarantannie, zarówno z decyzji sanepid jak i Straży Granicznej, to znaczy, że funkcjonariusze, wspierani przez inne służby muszą codziennie, przynajmniej jeden raz zjawić się pod 690 adresami. Wobec 19 osób, które nie dostosowały się do przepisów o kwarantannie podjęto sankcje karne.

#jeleniagora #powiatjeleniogórski