105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 września 2023 - piątek Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1585070434

Przedsiębiorco, złóż wniosek!

Miasto Zgorzelec wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy.


Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie. Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Pakiet pomocowy, obejmujący przede wszystkim podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportu, to forma wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, zmuszonych do zawieszenia lub bardzo mocnego ograniczenia swojej działalności z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Decyzją burmistrza przedsiębiorcy i usługodawcy mogą wnioskować o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych w okresie od marca do maja włącznie. W uzasadnionych przypadkach będzie także możliwość wystąpienia do burmistrza z wnioskiem o całkowite umorzenie zaległości podatkowych za ten okres.

Z przyczyn formalnych, skorzystanie z wyżej wymienionych ułatwień wymaga złożenia wniosku. Można tego dokonać bez konieczności wizyty w urzędzie, a więc za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub mailem, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można je także przesyłać tradycyjną pocztą. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające brak możliwości zapłaty podatku w wyniku np. spadku obrotów.

Informacji dotyczących podatkowych ułatwień dla przedsiębiorców udziela Wydział Podatków i Opłat pod numerem telefonu (75) 77 59 910 lub 77 59 911.