105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1584467496

Konieczna dalsza ewakuacja pacjentów

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się dalsza ewakuacja pacjentów szpitala powiatowego w Bolesławcu. Cała placówka stanie się szpitalem zakaźnym


Foto: Andrzej Stefańczyk

Jest decyzja! Jeszcze tej nocy rozpocznie się proces przekształcania szpitala powiatowego w Bolesławcu, w szpital jednoimienny. A oznacza, że cała placówka, będzie jenym wielkim szpitalem zakaźnym. Obecnie wszystkie oddziały zostały już zamknięte, w tym także SOR, gdzie pacjenci w pierwszej kolejności kierowali się po pomoc medyczną. Od tej pory karetki będą wozić pacjentów do okolicznych placówek we Lwówku Śląskim, Lubaniu, Legnicy i Zgorzelcu. 

Jak informuje Kamil Barczyk, dyrektor szpitala - do tej pory zostały zamknięte już trzy oddziały tzn. wewnętrzny, neurologia i pediatria. Za moment przestanie działać chirurgia. Nocna i świąteczną opieka medyczna, działa tak jak inne POZ-ty. tzn. najpierw konsultujemy się telefonicznie, a dopiero w razie konieczności pacjent, będzie przyjmowany.  

Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa na Dolnym Śląsku:

Dolnośląski Urząd Wojewódzki: Liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 1294, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1871, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 79.

ewakuacja szpital Bolesławiec koronawirus ewakuacja pacjentów szpital