105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 września 2023 - czwartek Imieniny: Wacława, Tymona, Marka

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 września 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1582877240

Pogoda w Górach

Poniżej warunki pogodowe w górach


Na początek Karkonoska Grupa GOPR

W szczytowych partiach Karkonoszy,  temperatura od -8 do -5 st.C. Wiatr z kierunków  zachodnich  silny, w porywach bardzo silny - obniża temperaturę odczuwaną. Zachmurzenie duże i mgła, widzialność ograniczona. W ciągu dnia przelotne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Na szlakach  zalega  świeży śnieg  - miejscami ponad metrowe zaspy. Szlaki w większości nie przetarte.

.-Każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego oraz technicznego.

ZAMKNIĘTY JEST ODCINEK NIEBIESKIEGO SZLAKU MIĘDZY DOMKIEM MYŚLIWSKIM A SCHR. SAMOTNIA.

** ZAMKNIĘTY JEST SZLAK CZERWONY PRZEZ KOCIOŁ ŁOMNICZKI.

**ZAMKNIĘTO SZLAK ŻÓŁTY OD SCHRONISKA POD ŁABSKIM SZCZYTEM, PRZEZ ŁABSKI UPŁAZ DO ŚNIEŻNYCH KOTŁÓW.

**ZAMKNIĘTY ODCINEK SZLAKU ZIELONEGO OD SCHRONISKA POD ŁABSKIM SZCZYTEM DO ROZDROŻA POD WIELKIM SZYSZAKIEM.

**ZAMKNIĘTA JEST DROGA JUBILEUSZOWA NA ŚNIEŻKĘ.

**ODCINEK SZLAKU ŻÓŁTEGO PRZEZ BIAŁY JAR.

**ZAMKNIĘTY ZOSTAŁ ODCINEK SZLAKU ZIELONEGO OD GÓRNEJ STACJI KOLEI NA SZRENICY DO PRZEŁĘCZY MOKREJ.

POWYŻSZE SZLAKI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA PRZEZ KPN.

* * Czasowo został zamknięty odcinek szlaku od parkingu do schroniska przy wodospadzie Szklarka ze względu na osuwisko  z rozmokłej skarpy kamieni.

Ze względu na prowadzenie prac leśnych, Leśnictwo Górzyniec informuje o
czasowym zamknięciu fragmentu szlaku turystycznego (od 10.07.2019 do
odwołania), prowadzącego od Polany Czarownic do drogi asfaltowej w
Górnym Kopańcu.

KPN INFORMUJE:


Lista zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym,  link poniżej.

https://kpnmab.pl/ostrzezenia

 

Teraz Sudecka Grupa GOPR

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem rozpogodzenia. Początkowo opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, później przechodzące w przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Po południu możliwe burze. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wiatr lokalnie będzie powodował zawieje śnieżne, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia.
W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później od zachodu regionu wzrastające do dużego. Nad ranem na krańcach zachodnich słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, lokalnie około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, początkowo zachodni, później skręcający na południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu, początkowo o umiarkowanym natężeniu. Przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm. Temperatura od -8°C do -5°C. Wiatr bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

góry #pogodawgórach Sudecka Grupa GOPR Karkonoska Grupa GOPR