105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2023 - wtorek Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Wakacyjna Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 września 2023 - wtorek Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 września 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1582277102

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Polecamy kilka wydarzeń podczas zbliżającego się weekendu.


Zapraszamy do Zdrojowego Teatru Animacji

W najbliższy piątek o godzinie 11 i w sobotę o godzinie 16.00 Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na familijny spektakl pt. 'Kto się boi pani Eś'.

 

Teraz propozycja Teatru im. C.K. Norwida

Spektakl” Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze im Norwida w Jeleniej Górze jest kolejną realizacją w oparciu o adaptację – książki Lucy Maud Montgomery – autorstwa Henryki Królikowskiej – Wojtyszko i Macieja Wojtyszki z urokliwą muzyką Zbigniewa Karneckiego. Można by spytać skąd w Polsce przełomu wieków XX i XXI taka popularność materiału sięgającego do czasów kiedy kobiety nosiły obowiązkowo kapelusze i modne wówczas bufiaste rękawy? Otóż Autorka cyklu powieściowego o Ani Shirley, paradoksalnie nie stworzyła niczego szczególnie oryginalnego. Legendy, baśnie, opowieści o sierotach szukających swojego miejsca w grupie, plemieniu, społeczności… itd. są tak stare ja ludzkość. Ich ponadczasowość bierze się stąd, że kto z nas od czasu do czasu nie czuje się jak porzucona sierota? „Sometimes I feel like a motherless child” śpiewał bezimienny bluesman, a po nim wielu miej, bardziej i bardzo znanych. No cóż, samotności, odrzuceniu i poszukiwaniu bliskości oraz odnajdowaniu się w grupie, towarzyszą jedne z najważniejszych emocji, które kształtują nas jako ludzkie jednostki. Zaś przyjęte w tej mierze strategie i ich sukcesy, bądź porażki determinują to, jakim będziemy społeczeństwem. Dlatego tytułowa Ania z Zielonego Wzgórza warta jest tego, by jej historię poznawało kolejne, już piąte pokolenie czytelników i widzów. Materiał przygotowany przez twórców adaptacji jest – co należy tu wspomnieć – wyjątkowo udanym na polskim rynku – materiałem musicalowym, z podgatunku zwanym: Musicalem Rodzinnym. to gwarantuje, że na spektaklu nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli. Rolą reżysera jest zatem poprowadzenie pracy nad spektaklem tak, by nic nie zakłóciło przyszłym widzom przyjemności poznania i pokochania Ani… Ani z Zielonego Wzgórza.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 15 min (spektakl z przerwą)

Zapraszamy w sobotę i niedziele o godzinie 17.00

 

Kto zostanie Człowiekiem Roku 2019 Nowin Jeleniogórskich dowiemy się już w najbliższa niedziele. O ten zaszczytny tytuł rywalizuję pięciu finalistów, których sylwetki przedstawione są na łamach tygodnika. Czytelnicy mogą oddać głos na swoich kandydatów jeszcze tylko dzisiaj, mówi Andrzej Buda, redaktor naczelny Nowin Jeleniogórskich.

 

Startuje 44 Bieg Piastów -Festiwal Narciarstwa Biegowego

Sześć tysięcy sześciuset zawodników z 30 krajów z 3 kontynentów zgłosiło się na 44 Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 22 lutego i potrwa do niedzieli, 1 marca. Jego areną będą doskonale przygotowane trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.
Wiele wskazuje na to, że padną dwa frekwencyjne rekordy - mówi Leszek Kosiorowski, członek zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów i rzecznik prasowy Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

W biegu na 25 km pobiegnie mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk. Będzie jej towarzyszył partner życiowy Kacper Tekieli - debiutant w Biegu Piastów. Na 25 km pobiegnie serwisant Królowej Polskich Nart Mateusz Chowaniak (przed rokiem drugi na tym dystansie).

Również na 25 km pobiegną szefowie Wordloppet - prezydent Juha Viljamaa z Finlandii i dyrektor zarządzająca Epp Paal z Estonii. Międzynarodową obsadę wzmocnią też dyrektorzy biegów Worldloppet z Islandii i Włoch (słynnej Marcialongi) - obaj pobiegną na 50 km.

Biegi na 50 km i 25 km to danie główne 44 Biegu Piastów. Wcześniej zobaczymy biegi na 6 kilometrów (coś w rodzaju rozgrzewki i szansy debiutu dla początkujących), 30 km (jedyny bieg techniką dowolną, czyli w praktyce łyżwą). Te cztery biegi zostaną rozegrane w główny weekend Biegu Piastów (28 i 29 lutego oraz 1 marca). Tydzień wcześniej w programie zjawiskowa PGE Nocna 11, Rodzinna 11 (klasyfikacje dla najszybszej i najstarszej rodziny) oraz Memoriał Stanisława Michonia, upamiętniający trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów, w tym pierwszej edycji.

Bieg Piastów utrzymuje status zawodów zarówno rodzinnych, na które zjeżdżają familie rozrzucone po różnych częściach Europy, jak i wyczynowych dla zawodników z górnej półki, oraz globalnych. Najwięcej zawodników spoza Polski zgłosiło się z Czech - prawie 400. To najwięcej w historii, na co z pewnością ma wpływ partnerstwo Biegu Piastów z czeskim cyklem biegów długodystansowych SkiTour - punkty do rankingów SkiTouru można zdobywać na Piastach. Na liście startowej są też zawodnicy z m.in. Kanady, Australii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii. Najliczniej reprezentowane miasta to Warszawa, Wrocław, Jelenia Góra, a spoza Polski Drezno.

Memoriał Stanisława Michonia z kolei - bieg na 15 km, jest zaliczany do Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego - cyklu 14 zawodów w różnych regionach Polski od Bieszczad po Góry Izerskie. Zapewnia mu to udział najlepszych polskich amatorów.

Na liście startowej Biegu Piastów jest wielu debiutantów, ale nie brakuje weteranów. Jak Walter Judka - jedyny uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów od 1976 roku, który pobiegnie na 6 km ze swoją wnuczką Olą. Na pięćdziesiątce rodzinę Judków będą reprezentować syn i synowa Waltera: Paweł i Monika. Ponadto Paweł i drugi syn Tomek pobiegną na 25 km.

Jak zwykle Bieg Piastów będzie pełen atrakcji pozasportowych. W programie jest expo, czyli targi czołowych producentów sprzętu sportowego, oraz strefa rozrywki, w której będzie można poćwiczyć i pobawić się pod opieką animatorów. W pierwszy weekend rozegrane zostaną dwa biegi dla dzieci - Wyprawa Zuchów i Bieg Przedszkolaka.

Dojazd do Jakuszyc w główny weekend Biegu Piastów zostanie zapewniony przez bezpłatne autobusy z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Biuro wydawania numerów startowych będzie usytuowane w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.
Organizatorem Biegu Piastów jest Stowarzyszenie Bieg Piastów ze wsparciem około 160 wolontariuszy oraz licznych partnerów, sponsorów i instytucji wspomagających. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski, Sponsorem Głównym KGHM Polska Miedź, a Sponsorem Wspierającym PGE Polska Grupa Energetyczna.

W hali namiotowej PKP Intercity swoje miejsce znajdzie Strefa sportowa, która zostanie wyposażona m.in. w symulatory, trenażery, miejsce do aktywności sportowych z trenerem (np. rollercoster 5D, skoki narciarskie, jazda bobslejem, rzucanie śnieżkami do celu). Każdy będzie mógł się poczuć jak mistrz sportów zimowych dzięki nowoczesnym symulatorom VR. Strefę aktywności wzbogaci trening z trenerem jazdy i biegania na nartach, który będzie przeprowadzał m.in. rozgrzewki. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Profesjonalni animatorzy, instruktorzy narciarstwa i trenerzy sportowi przygotują profesjonalne ćwiczenia. Rozgrzewki będą prowadzone wewnątrz i na zewnątrz strefy, aby przyciągnąć uwagę uczestników BP.
Animator poprowadzi ciekawe zabawy na śniegu z najmłodszymi, jak np. rękawiczkowe tic tac toe, rzut śnieżką do celu, największa kula śniegowa w 15 sek, zimowy tor przeszkód, budowanie śniegowego 'Edka' - maskotki PKP IC. i wiele wiele innych.

Strefa rozgrzania to bar z ciepłymi napojami, punktem wydawania gadżetów za udział w aktywnościach Strefa chill out komfortowe poduchy i kanapy pozwolą na wypoczynek np. udanym biegu. Nie zabraknie totemu z quizem z pytaniami o PKP IC oraz Bieg Piastów, ulepszonej, unowocześnionej fotobudki, w której każdy uczestnik będzie mógł nagrać krótkie życzenia w formie filmu (z filtrem padającego śniegu) i wysłać jako wiadomość mailową.

Całość strefy uświetni maskotka IC 'Edek' , który będzie chętnie pozował do zdjęć oraz rozbawiał gości strefy. Dodatkowo na gości kolejowej kawiarenki IC będą czekać bardzo ciekawe nagrody za udział we wszystkich aktywnościach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Firma Tarczyński zadebiutuje w Jakuszycach, przygotuje swoją specjalną strefę kulinarną, w której między innymi odbędą się warsztaty kulinarne z uczestnikiem programu MasterChef Szymonem Czerwińskim. Ponadto w namiotach rywalizacje i zabawy dla dużych i małych. Całość dopełni foodtruck ze specjałami Tarczyńskiego.

Decathlon INOVIK strefa nart testowych będzie dostępna przez cały tydzień festiwalowy. Będzie można bezpłatnie skorzystać z porad dotyczących doboru sprzętu, nauki biegania I praktycznych informacji przekazywanych przez specjalistów z Decathlonu.

Strefa Expo z ekspozycją najbardziej znanych i rozpoznawalnych brandów związanych z narciarstwem biegowym oraz turystyką górską.

Kolejny raz PKO Bank Polski jest partnerem generalnym największego biegu narciarskiego w Polsce, który przyciąga biegaczy z niemal 30 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii.
Na tegoroczny 44. Bieg Piastów, PKO Bank Polski przygotował wiele atrakcji. Zaprasza do specjalnej strefy sportu, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na nartach i snowboardzie, a na stanowisku z grą VR wcielić się w rolę sportowca uprawiającego biathlon.
Do tej strefy zapraszamy też najmłodszych! Tu spotkają swoją ulubioną żywą maskotkę i odwiedzą stoisko, na którym m.in. będą mogły pomalować buzie, by wybierając konkretny wzór zmienić się w postać, np. z bajki.
Każdy odwiedzający strefę PKO Banku Polskiego otrzyma ciepłą herbatę lub czekoladę.
Zapraszamy na 44. Bieg Piastów!

Źródło: Stowarzyszenie Bieg Piastów

 

 

Trwa odliczanie do święta miłośników kina.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy "ZOOM - ZBLIŻENIA" to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezaleznego w Polsce. 

Jego celem jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę, a także promocja niezależnej sztuki filmowej.

Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursów dopuszcza udział rozmaitych form. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a w konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych.

Organizatorem tego wydarzenia jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

O tym jakie atrakcje czekają nas w tym roku w materiale poniżej.

PROGRAM POZAKONKURSOWY

 

24.02.2020 PONIEDZIAŁEK

godz. 16:45 NĘDZNICY, reż. Ladj Ly

pokaz przedpremierowy

 

godz. 19:00 BOŻE CIAŁO, reż. Jan Komasa

po projekcji spotkanie z aktorką

Wydarzenie w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

 

25.02.2020 WTOREK

godz. 17:00 ŻELAZNY MOST, reż. Monika Jordan – Młodzianowska

po projekcji spotkanie z aktorem

Wydarzenie w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

godz. 19:45 NIE MA NAS W DOMU, reż. Ken Loach

 

26.02.2020 ŚRODA

godz. 16:30 MALOWANY PTAK, reż. Václav Marhoul

po projekcji spotkanie z aktorem

Wydarzenie w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

godz. 20:30 SUPERNOVA, reż. Bartosz Kruhlik

 

27.02.2020 CZWARTEK

godz. 16:45 WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI, reż. Małgorzata Imielska

po projekcji spotkanie z aktorką

Wydarzenia w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

godz. 19:45 PARASITE, reż. Joon-ho Bong

 

28.02.2020 PIĄTEK

godz. 17:00 DOLINA BOGÓW, reż. Lech Majewski

pokaz przedpremierowy

po projekcji spotkanie z reżyserem

godz. 20:15 TŁUMACZ, reż. Martin Šulík

Wydarzenia w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

 

29.02.2019 SOBOTA

godz. 11:00 PROCEDER, reż. Michał Węgrzyn

po projekcji spotkanie z aktorem

Wydarzenia w ramach projektu: POLSKO - CZESKIE IMPRESJE FILMOWE

godz. 14:30 TOMMASO, reż. Abel Ferrara

godz. 16:45 CZŁOWIEK, KTÓRY WSZYSTKICH ZASKOCZYŁ, reż. Natasha Merkulova, Aleksey Chupov

 

godz. 19:00 GALA FESTIWALOWA

ogłoszenie wyników w konkursach, rozdanie nagród

NIGEL KENNEDY W RECITALU Z BEATĄ URBANEK-KALINOWSKĄ - koncert

Teatr im. C.K. Norwida

 

01.03.2020 NIEDZIELA

godz. 11.00 pokaz filmów nagrodzonych w konkursach

godz. 13:30 INTERIOR, reż. Marek Lechki

po projekcji spotkanie z reżyserem

 

Sprzedaż biletów od 03.02.2020 r.

- projekcje konkursowe – bilet jednodniowy – 6,00 zł

- projekcje specjalne – bilet na 1 seans – 15,00 zł

- karnet – 150,00 zł (upoważnia do wejścia na 14 projekcji specjalnych)

Bilety na pokazy specjalne dostępne w kasie ODK (9:00 – 20:00) oraz w kasie Kina LOT w godzinach otwarcia kina.

 

A na koniec propozycje Kina Lot w Jeleniej Górze.

Dżentelmeni 21.02

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry.


Godziny seansów:
16:00

Małe kobietki 21.02

Filmowa adaptacja kultowej powieści Louisy May Alcott – to nowe spojrzenie na klasykę. W filmie zobaczymy m.in. Saoirse Ronan, Emmę Watson, Timothée Chalameta oraz Laurę Dern i Meryl Streep.


Godziny seansów:
18:00

Richard Jewell

Najnowszy dramat od Clinta Eastwooda bazuje na prawdziwej historii ochroniarza, który w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku znajduje bombę.  Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą.


Godziny seansów:
20:15

 

Spis wszystkich imprez w linku poniżej

Plik PDF