105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2023 - piątek Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 września 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1580990955

Burzliwa debata ws zamiaru likwidacji SP w Sosnówce!

Spotkanie miało miejsce w nowej SP w Podgórzynie, trwało 4 godz. i zakończyło po 21-szej.


4 godziny trwało wczoraj zebranie dotyczące zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Sosnówce w powiecie jeleniogórskim. Na spotkanie które miało miejsce w nowej SP w Podgórzynie a zakończyło po godzinie 21. przyszło kilkuset mieszkańców w zdecydowanej większości zdeterminowanych walczyć o dalszy byt szkoły oraz władze Gminy Podgórzyn, Dolnośląski Kurator Oświaty i Starosta Jeleniogórski . Przypomnijmy, że w grudniu Rada Gminy Podgórzyn na wniosek Wójta podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły.
To już drugie podejście do tego tematu. Rok temu była dokładnie taka sama sytuacja jednak
ostatecznie Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk nie zgodził się na likwidację placówki w Sosnówce. Wydaje się, że po wczorajszym spotkaniu wkrótce podejmie podobną decyzję jak przed 12 miesiącami.
Wójt Podgórzyna Mirosław Kalata przekonuje, że gminy nie stać na cztery szkoły i jedną trzeba zamknąć co ma już w przyszłym roku przynieść gminie 1,3 mln złotych oszczędności.Jeśli tak się nie stanie to trzeba będzie zacisnąć pasa by szkoła mogła działać dalej.