105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 listopada 2023 - wtorek Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Wehikuł Czasu
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 listopada 2023 - wtorek Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 listopada 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1580305828

Zabójca spod Lubania w tymczasowym areszcie

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło 25 stycznia 2020 r.


Areszt tymczasowy zastosowano na okres trzech miesięcy. Do zbrodni doszło w jednym z mieszkań na terenie miejscowości Zaręba pod Lubaniem, w którym przebywało wówczas kilku mężczyzn spożywających alkohol.

W trakcie spotkania 56-letni Waldemar B. ugodził nożem swojego brata Piotra B. w okolice klatki piersiowej powodując jego zgon. Na miejsce została wezwana Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.
Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Waldemar B. przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia.
Następnie skierowano do Sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Waldemar B. był już oskarżony o podobny czyn w 2010 roku. Wówczas również śmiertelnie ugodził nożem swojego innego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał wtedy, że działał on w warunkach przekroczenia dozwolonych granic obrony koniecznej i skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji obrońcy oskarżonego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu go uniewinnił.

 

zabójstwo areszt Prokurartura Rejonowa Lubań