105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2023 - sobota Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2023 - sobota Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 września 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1580211640

Dni otwartych drzwi w niemieckiej szkole

Jak wygląda nauka w saksońskiej szkole? Jakie zalety niesie ze sobą edukacja po drugiej stronie granicy?


Jakie są warunki przyjęcia do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać już w najbliższą sobotę 1 lutego w godzinach od 10.00 do 12.30, podczas organizowanego przez szkołę Dnia Otwartych Drzwi. Mówi Renata Burdosz z Urzędu Miasta w Zgorzelcu.

Dwunarodowo-dwujęzyczny polsko-niemiecki profil kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz funkcjonuje już od roku 2002 i jest jedyną tego typu ofertą edukacyjną na skalę Polski i Niemiec. W klasach 5. i 6. uczniowie z obu krajów poznają język sąsiada w swoich krajach ojczystych, a od klasy 7 rozpoczynają wspólną naukę w klasie dwunarodowej w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz. Młodzi ludzie uczą się nie tylko języka, ale też poznają historię, kulturę i obyczaje kraju sąsiada, pozbywając się wzajemnych uprzedzeń i stereotypów i zdobywając kompetencje międzykulturowe, które w przyszłości wzmocnią ich szanse na ryku pracy, także daleko poza regionem przygranicznym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów szkół podstawowych. Uroczyste otwarcie Dnia Otwartych Drzwi odbędzie się o godzinie 10.00 w kaplicy św. Anny w budynku Anne w sąsiedztwie Marienplatz. Po powitaniu gospodarze zapraszają do zwiedzenia budynku szkoły.

Urozmaicony program Dnia Otwartego to okazja do rozmowy z uczniami i obejrzenia klas szkolnych. Rodzice będą też mieli okazję porozmawiać z koordynatorkami profilu, nauczycielami przedmiotów i przedstawicielami rodziców.

Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły od 3 lutego do 1 marca 2020r.
Wniosek wraz z kopią świadectwa ostatnio ukończonej klasy oraz zestawieniem ocen za pierwsze półrocze aktualnej klasy (w formacie pdf) należy przesłać drogą mailową na adres Rekrutacja@gym-augustum-anne.goerlitz.de.

Formularze wniosku będzie można otrzymać podczas Dnia Otwartych Drzwi lub od
1 lutego pobrać ze strony internetowej szkoły.

 

dni otwarte #goerlitz szkoła dni otwartych drzwi