105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 lutego 2024 - poniedziałek Imieniny: Mirosława, Aleksandra

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
26 lutego 2024 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1579866459

"Dla Lasu Dla Ludzi" - Koncepcja zrównoważonego rozwóju

Rozwój skoncentrowany na maksymalizacji zysków doprowadził do kryzysów środowiskowych na niespotykaną skalę. Teraz w odpowiedzi społeczeństwa szukają rozwiązań.


Koncepcja zrównoważonego rozwoju pojawiła się ponad dwie dekady temu jako próba stworzenia ram dla zarządzania rozwojem miast, regionów, krajów i w końcu świata. Zrozumiano, że błędy przeszłości spowodowane były przez zbyt ograniczone wizje i cele. Rozwój skoncentrowany na maksymalizacji zysków ekonomicznych doprowadził do kryzysów środowiskowych na niespotykaną skalę. Teraz w odpowiedzi społeczeństwa szukają rozwiązań które mają doprowadzić do złagodzenia tych problemów.
Koncepcja zrównoważonego rozwoju pozwala ominąć wiele pułapek i skrótów na tej drodze. Jednym z największych wyzwań jest zmiana naszych przyzwyczajeń - wszak mimo wielu akcji wciąż np. kupujemy miliardy plastikowych toreb. Średnio użytkujemy je 25min. a ich rozkład będzie trwał co najmniej 500 lat!! Mówi Anna Wierzbicka dr nauk leśnych z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

O tym w niedzielnej audycji 'Dla Lasu Dla Ludzi' o godzinie 13.30.

#dolnyslask #muzyczneradio #nadleśnictwoświeradów #dlalasudlaludzi #audycja #WFOSiGWweWrocławiu