105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1579768448

KGHM i wsparcie dla szkoł patronackich

Darowizny, w wysokości ponad 200 tysięcy złotych, przekazał na rzecz ośmiu szkół patronackich na Dolnym Śląsku KGHM Polska Miedź S.A.


Placówki uczestniczą w programie KGHM "Kompetentni w branży", który wspiera kształcenie w zawodach związanych z przemysłem miedziowym. Pieniądze przeznaczą na pomoce dydaktyczne, doposażenie warsztatów i pracowni zawodowych.

Wsparcie edukacji w kierunkach związanych z wydobyciem i przetwórstwem miedzi to nasz wkład w rozwój Dolnego Śląska. Uczniowie świadomie wybierają przyszły zawód i będą doskonale przygotowani do podjęcia obowiązków. To obopólna korzyść, zwłaszcza, że przygotowujemy firmę na kolejne dziesięciolecia i nie zwalniamy tempa rozwoju – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu KGHM ds. Rozwoju.
W Zagłębiu Miedziowym działa 8 zespołów szkół z klasami pod patronatem miedziowej spółki. W programie promującym kompetencje zawodowe tylko w tym roku szkolnym uczestniczy ponad 1600 uczniów.
Darowizny przekazane poszczególnym szkołom są proporcjonalne do liczby uczniów w klasach o profilach zawodowych. Legnicki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przeznaczy pulę na zakup pieca tyglowego do wytapiania złota. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie doposaży pracownie zawodowe. Głogowska placówka im. Wyżykowskiego wzbogaciła stanowiska w zawodzie hutnika i górnika o nowoczesne projektory, kamerę-mikroskop oraz tygiel do topienia różnych stopów metali.
Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia finansowe. Biorą też udział w praktykach zawodowych w oddziałach spółki. Wspierani są też pedagodzy, m.in. poprzez udział w seminariach i konferencjach.
Dzięki projektowi, KGHM ma realny wpływ na programy nauczania, rozszerzanie zakresu i form nauki zawodu. Przykładem jest planowany w roku szkolnym 2020/2021 nabór na nowy zawód Operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych. Osoby z takim wykształceniem mają szanse na zatrudnienie w Zakładach Wzbogacania Rud w KGHM.
Miedziowa spółka to jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku zatrudniający 18,5 tysiąca pracowników, a w całej Grupie Kapitałowej pracuje około 34 tysiące osób.

kghm KGHM Polska Miedź S.A. przekazanie pieniędzy KGHM wsparcie dla szkól kompetentni w branży