105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2023 - sobota Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 grudnia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1579253992

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Warto wziąć pod uwagę jedną z naszych propozycji.


Na początek Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze.

Porywające rytmy i melodie, to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W programie m/in. koncert na marimbę i smyczki. Marimba, to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych, od niedawna wykorzystywany jako instrument solowy mówi Tomasz Janczak, dyrektor jeleniogórskiej Filharmonii.

To piątkowa propozycja, natomiast w niedzielę gratka dla najmłodszych melomanów.

Niedzielny Poranek Muzyczny - Czy zimą jest cicho?

Święta się skończyły, Mikołaj wyjechał, a dworzanie kawałek po kawałeczku zjadają marcepanową wieżę. Pewnej nocy, gdy niespodziewanie spada śnieg, dworzanie zapadają w zimowy sen. Późny ranek okazuje się bardzo cichy, w Cesarstwie Muzyki to coś nienaturalnego… Czy zimą naprawdę jest aż tak cicho? – Rytm i Melodia martwią się nie na żarty.

miejsce: Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

 

Odwiedzamy teraz jeleniogórski Teatr im. C.K.Norwida

Teatr Norwida w Jeleniej Górze zaprasza w nadchodzący weekend na spektakl 'Łotrzyce” autorstwa Agnieszki Osieckiej w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka. Atrakcyjność 'Łotrzyc” to rzecz jasna piosenki (do których muzykę skomponował ojciec Agnieszki – Wiktor), ale też materiał na trzy aktorskie kreacje.

Autor:Agnieszka Osiecka
Reżyser: Piotr-Bogusław Jędrzejczak
Scenografia: multimedia i plakat: Leszek Paul Scenariusz:opracowanie: Maciej Englert
Choreografia: Karol Miękina
Muzyka:Wiktor Osiecki
Przygotowanie wokalne: Wojciech Kroczak
Aranżacje i nagrania: Piotr Michalak
Występują:
Małgorzata Osiej - Gadzina
Katarzyna Trzeszczkowska
Robert Mania

Akompaniament : Robert Wróblewski

'Łotrzyce' :

piątek, 17 I 19:00 Duża Scena

sobota, 18 I 19:00 Duża Scena

niedziela, 19 I 18:00 Duża Scena

 

Warto również odwiedzić Jeleniogórskie Centrum Kultury

W Jeleniej Górze działa projekt pod nazwą Odrobinę Kultury, który skierowany jest głównie do młodych osób. Co tydzień w JCK organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi. Już w tę sobotę (18 stycznia) rozmowa na temat używek w literaturze, muzyce i środowisku artystycznym o kolejnym gościu mówią Paulina Malina i Jagoda Maląg.

 

We Lwówku Śląskim na cygańską nutę

Kolorowa i pełna ekspresji muzyka cygańska zabrzmi w sobotę Lwówku Śląskim. Podczas koncertu noworocznego w hali sportowej SP nr 2 wystąpi Don Wasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zanim jednak na scenie pojawi się król muzyki romskiej, wręczymy nagrody zasłużonym mieszkańcom Lwówka Śląskiego, mówi burmistrz Mariola Szczęsna.

 

Zapraszamy do Kina Lot w Jeleniej Górze

Judy

Filmowa opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki Judy Garland, której niezapomniany przebój "Over the rainbow" przyniósł nieśmiertelność


Godziny seansów:
16:00

Mayday

Film reżysera przebojowych "Planety singli 2" i "Planety singli 3". W rolach głównych Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i Adam Woronowicz.


Godziny seansów:
18:00
 
 

Psy 3. W imię zasad

Bogusław Linda ponownie wciela się w postać Franza Mauera! Kultowi bohaterowie filmu Psy powracają dwadzieścia siedem lat po premierze pierwszej części i dwadzieścia pięć lat po premierze drugiej.


Godziny seansów:
20:00

 

Poniżej spis imprez w regionie.

Plik PDF