105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 marca 2024 - wtorek Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 marca 2024 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1578768100

Karnawałowy styczeń w Filharmonii Dolnośląskiej!

Kto powiedział, że w Filharmonii przy muzyce innej niż basy wskazują, nie można spędzić doskonale karnawałowych wieczorów? Otóż można! Zobaczcie sami:


Za nami wieczór pod hasłem VIVA ESPANA w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Mówiło się, że będzie gorąco, a w rzeczywistości temperatura grania przerosła najśmielsze oczekiwania.

Hiszpańskie rytmy i klimat rozgrzał serca gości, zgromadzonych przed sceną. Historie bohaterów z przebojowych oper, operetek, tradycyjnych zarzueli i musicali, śpiew i taniec rodem z Półwyspu Iberyjskiego, a do tego legendarny hiszpański temperament - taki klimat sprawił, że piątkowy wieczór kończył się uśmiechem i radością dla każdego widza. A przecież to nie koniec wrażeń.

Podobno, aby przeżyć niezapomniany karnawał, wystarczy dobry repertuar, znakomici wykonawcy i odrobina wyobraźni. A zatem...zobaczcie i posłuchajcie o kolejnych propozycjach od Filharmonii Dolnośląskiej:

:: PORYWAJĄCE RYTMY I MELODIE :: 17 STYCZNIA, GODZ. 19:00 ::

Uwertura koncertowa In the South. Alassio, skomponowana przez Edwarda Elgara podczas zimowych wakacji z rodziną, nawiązywała bezpośrednio do źródła inspiracji – niezwykle klimatycznego, śródziemnomorskiego miasteczka Alassio, jego historii oraz piękna krajobrazu. Kaprys Włoski Piotra Czajkowskiego także był echem włoskiej podróży. Kompozytor zawarł w nim wrażenia przywiezione z urokliwej Florencji. Żywiołowy i popisowy charakter zmieszanych ze sobą włoskich melodii, połączony z doskonałą instrumentacją w pełni tłumaczą popularność kompozycji rosyjskiego geniusza symfoniki.
Ciekawą analogią do dwóch powyższych dzieł, nie tylko ze względu na instrument solowy, będzie współczesny, a jednocześnie bardzo klasyczny i melodyjny, Koncert na marimbę i smyczki Emmanuela Séjourné.

WYDARZENIE NA FB: KLIK

________________________________________________

:: MUSIC OF BUENA VISTA :: 30 STYCZNIA, GODZ. 19:00 ::

Jeśli z wypiekami na twarzy oglądaliście film Buena Vista Social Club i cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności, to The Cuban Latin Jazz zaprezentuje Wam to, co kochacie!

WYDARZENIE NA FB: KLIK

Zaglądajcie na Facebookowy i Instagramowy profil Filharmonii, aby nie przegapić nowości w repertuarze.

muzyczne radio jelenia góra Filharmonia Dolnoslaska w Jeleniej Górze muzyczne radio info filharmonia dolnośląska tomasz janczak buena vista music of buena vista the cuban latin jazz & yaremi kordos porywające rytmy i melodie viva espana dyrektor filharmonii karnawał karnawał w filharmonii