105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Dawid Wenzel

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 marca 2024 - sobota Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 marca 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1577048763

CZTERY PREMIERY I POWRÓT – czyli koniec sezonu artystycznego 2019 w Teatrze Norwida.

Cztery premiery i powrót – tak tegoroczny sezon spektakli w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze określają widzowie.


Już pod koniec ubiegłego roku dyrektor teatru Tadeusz Wnuk wspominał, że nowy sezon zaskoczy nas niejednokrotnie! Klasyką, głośnym tytułem i przedstawieniami, o których mówić będziemy bardzo długo. 

I wszystko co zostało powiedziane - nastąpiło.

4. stycznia sympatycy komediowych sztuk tłumnie zgromadzili się na wyczekiwanej, noworocznej premierze w reżyserii Marka Siudyma. CO WIDZIAŁ KAMERDYNER? Odpowiedź na to pytanie nie była i wciąż nie jest tak oczywista. Widzowie spotkali się ze swoimi ulubionymi aktorami w Londynie. Dokładnie w gabinecie lekarskim Doktora Prentice’a. Zawirowań, śmiechu i scen zaskakujących nie brakowało. Świat Doktora natychmiastowo wywraca się do góry nogami, zaraz po wizycie pewnej młodej, pięknej kobiety…ale czy w tej sztuce mowa o romansie? Tak! Ale zdecydowanie innym! Kto widział ten wie. Kto nie? Ten dowie się 7,8 i 9 lutego 2020 roku!

Występują: Elwira Hamerska – Skórecka, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania i gościnnie – Stefan Krzysztofiak – którego poznaliśmy m.in. w roli Antoniego Grzebińskiego w Szalonych Nożyczkach.

W „Kamerdynerze” prym wiedli zdecydowanie panowie, zatem niedługo po tym przyszła pora na kontratak ze strony pań. „Łotrzyce” wspierane przez Piotra-Bogusława Jędrzejczaka pobudziły apetyt na kolejną wizytę w teatrze promocją niemalże w całym mieście. W rolach głównych Małgorzata Osiej – Gadzina oraz Katarzyna Trzeszczkowska, czyli Hala i Wala – dwie aktorki, niespełnione zawodowo i osobiście. Nie układa im się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W końcu stawiają na bunt przeciwko swojemu agentowi. Co wymyśliły dziewczyny i jaką drogę obrały po sukces? Możecie zobaczyć 17, 18 i 19 stycznia!

Im bliżej końca wakacji, tym smutek jeleniogórzan coraz większy. Dlaczego? Chociażby dlatego, że czerwiec to znak, że…czas na wakacyjną przerwę oraz że … nadchodzi moment rozstania z Kinem Grand, w którym na okres remontu Teatr Norwida zainstalował swoją siedzibę. Skoro czas rozstań i pożegnań to i w spektaklu premierowym nie brak łez. „Dzień Walentego” – sztuka, o której mówiło się już od wielu tygodni.  Debiut na scenie i…niespodziewana kontuzja odtwórczyni jednej z głównych ról. Zamiast Kasi Trzeszczkowskiej – Anna Maria Sieklucka. Na naukę swojej roli miała zaledwie trzy dni, a swoje zadanie wykonała wzorcowo. U jej boku dołączający do obsady – Filip Toroński. Poruszająca historia o błędach młodości, o niespełnionym uczuciu, zerwanych więzach. Wzruszenia, refleksje i sentyment towarzyszyły gościom teatru, a złota scenografia upamiętniła ostatnie miesiące spędzone w Teatrze Norwida.  Jeszcze tylko kilka słów podsumowania dyrektora Tadeusza i już za chwilę z całym zespołem znów przeniesie się on na odnowione deski teatru na Alei Wojska Polskiego 38.

Jak rozpocząć powakacyjny sezon w nowym miejscu? Z rozmachem! Wielobarwne stroje, piękne damy, dostojni huzarzy. Damy i Huzary to aktualnie najnowsza propozycja Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, w którą zaangażowany został prawie cały aktorski zespół.  Piotr Konieczyński w roli majora musiał zmierzyć się z niecodziennym pomysłem swoich sióstr i wybrać między dobrem własnym, a miłością dwojga bliskich mu osób. Ale ale…przybliżać tej historii bliżej nie trzeba, bo klasykę Aleksandra Fredry zna chyba każdy. Po długiej przerwie obsada wróciła do swojego nowego-starego teatru. Wnętrze po remoncie spotkało się z przychylnymi opiniami, a aktorzy wraz z dyrekcją powitani zostali głośnymi brawami.

Premiery premierami, ale nie zapominajmy o…ulubionych sztukach jeleniogórskiej publiczności. Osiem Kobiet w tym roku lokalnie i objazdowo. Dziewczyny zagrały nie tylko w rodzimym mieście, ale również w Pile i w Głogowie.

Najdroższy – spektakl, za którym wierni sympatycy teatru tęsknią nieustannie. Perypetie pociesznego Pignona nieustannie wywołują uśmiech. Z pewnością jeszcze nie raz i nie dwa zaskarbiłby on sobie kolejnych fanów niecodziennymi pomysłami na to jak m.in.….wyratować się z kontroli skarbowej.

Ach ta Gąska! Ta podła, niewdzięczna gąska!!! W pewnym teatrze pojawia się młoda dziewczyna, która nie dość, że zawróciła w głowie dyrektorowi, to jeszcze na dodatek uwiodła męża swojej teatralnej koleżanki! Takie historie w teatrze dramatycznym? Bez zbędnych słów powiemy – musicie to zobaczyć! Spektakl pełen temperamentu, kultowych już dialogów i historii z życia wziętych! Zerknijcie w repertuar teatru i rezerwujcie bilety na luty!

W tym roku na scenie nie mogło zabraknąć również ulubieńców damskiej części publiczności – duet niezastąpiony – Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński aka Edmund i Zeflik, czyli mężowie jednej żony! Jak ta słynna Helena sprawiła, że ma aż dwóch facetów jednocześnie, a żaden wcześniej o sobie nie wiedział, aż pewnego dnia… . Co wydarzyło się pomiędzy Edmundem i Zeflikiem? Czy połączyło ich coś więcej niż tylko wspólna kobieta? Mąż Mojej Żony doczekał się podwójnego aplauzu i podobnie jak Szalone Nożyczki, Gąska i Najdroższy, spektakl wpisał się na listę najpopularniejszych sztuk Teatru Norwida…pojawiając się nawet za granicą.

Szelmostwa Lisa Witalisa to uciecha dla najmłodszych obserwatorów. Bajki Jana Brzechwy od zawsze miały w sobie magnez, który przyciągał na widownię pokolenia. Lisek Witalisek hasał na jeleniogórskiej scenie, ale pochwał i zachwytów nie brakowało również w Lubinie.

Z komediowych wydarzeń i dramatycznych chwil przechodzimy do…poważnych problemów i trudnych spraw. Co należy zrobić, jeżeli po 25 latach małżeństwa między dwojgiem ludzi zaczyna brakować uczucia i namiętności? Może i rozstanie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, ale to przecież jak pójście na łatwiznę. Nasi eksperci w dziedzinie miłości wiedzą o tym doskonale i doszukują się zupełnie innych, zaskakujących rozwiązań. Magdalena Dąbrowska i Jacek Grondowy – kolejne spotkanie z tą dwójką już w styczniu! 24,25 i 26 – bilety już w sprzedaży. Wystarczy zadzwonić / zjawić się w kasie Teatru i zapytać o… Seks dla opornych

Niedźwiedź i oświadczyny” – oglądane nawet po kilka razy podobają się jeszcze bardziej.  Nieudolne oświadczyny na tle rodzinno – sąsiedzkich sporów. Niespodziewane uczucie w domu samotnej wdowy. A w rolach głównych: Bogusław Siwko, Marta Kędziora, Andrzej Kępiński, Kazimierz Krzaczkowski, Magdalena Kępińska i Jacek Grondowy.

Jeleniogórzanie jak zwykle nie zawiedli, jeśli chodzi o wsparcie naszych dzielnych inspektorów w wyjaśnieniu tajemniczego morderstwa nad salonem fryzjerskim. Inspektor Kowalewski (Jacek Grondowy) i Inspektor Tomasiak (Piotr Konieczyński) nie pozostawili na podejrzanych suchej nitki. Jak przebiegnie śledztwo w Szalonych Nożyczkach pod koniec stycznia? 31.01 oraz 01.02 i 02.02 to terminy kolejnych przesłuchań w tej sprawie oczywiście w Teatrze Norwida.

Tuż przed finałem do repertuaru wróciła także „Ania z Zielonego Wzgórza”. Bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie, dlatego już pod koniec lutego przyszłego roku Ania Mania i jej koledzy ze spektaklu zapraszają na ponowne spotkanie.

Jeśli kończyć sezon to z klasą. Światła w Teatrze gasną. Słychać radosne kolędowanie i nagle zapada ponura cisza, gdy pojawia się on – SCROOGE. Człowiek bez serca, zapatrzony we własny majątek, nieznoszący świąt i wszystkiego co z nimi związane. Aż do pewnego dnia, w którym nawiedza go…duch współwłaściciela jego firmy. Opowieść pełna wzruszeń, fragmentów grozy. Słów, które wywołują uśmiech. Każdy po zakończeniu tego przedstawienia miał ochotę na więcej i nic dziwnego, że byli i tacy, którzy na Opowieść Wigilijną wybrali się kilkukrotnie, bo jak twierdzili „spektakl jest po prostu przepiękny”. Tym bardziej, że u boku takich aktorów, jak m.in. Jacek Grondowy, Kazimierz Krzaczkowski, Bogusław Siwko, Piotr Konieczyński, Małgorzata Osiej-Gadzina, Magdalena i Andrzej Kępińscy pojawili się początkujący aktorzy młodego pokolenia.  Finał zakończył się długimi brawami i podziękowaniami zarówno w stronę widzów, jak i całego zespołu teatralnego.

Muzyczne Radio raz jeszcze dziękuje za niesamowity sezon. Za wszystkie chwile śmiechu do łez i łez wzruszenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny i na nadchodzącą nowość – Pułapkę na Myszy w reżyserii Marka Siudyma. Premiera: 04.01.2020r.

Cały repertuar teatru na 2020 rok znajdziecie klikając TUTAJ.

Zdjęcia:

Teatr Norwida na Facebooku - KLIK

Teatr Norwida na Instagramie - KLIK

Przygotowała: Anna Imiołek

jelenia góra szalone nożyczki najdroższy co widział kamerdyner Gąska teatr im cypriana kamila norwida Osiem Kobiet łotrzyce Dzień Walentego repertuar 2019 podsumowanie sezonu artystycznego sezon artystyczny 2019 damy i huzary seks dla opornych mąż mojej żony pułapka na myszy niedźwiedź i oświadczyny ania z zielonego wzgórza