105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 lutego 2023 - wtorek Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
07 lutego 2023 - wtorek Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
07 lutego 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2019-12-13

Jaką choinkę wybrać ?

Po boomie na choinki plastikowe ostatnio widać odwrót od tego trendu - uważa Paweł Górski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.


Taka choinka po świętach nie zanieczyszcza środowiska, gdyż przetwarza się je np. na nawóz organiczny. Żywa choinka, to przecież nie tylko zapach i klimat w domu. Przecież drewno to surowiec biodegradowalny i całkowicie odnawialny. Żywe drzewka choinkowe rosną na specjalnych plantacjach pod liniami energetycznymi, gdzie wysokie drzewa rosnąć nie mogą lub pozyskiwane są z upraw i młodników w ramach cięć pielęgnacyjnych. Produkcja jak i utylizacja sztucznych choinek powodują wytwarzanie związków szkodliwych dla środowiska.
Drzewko wyrzucone po świętach rozkłada się nieporównywalnie szybciej od sztucznego. Można je również rozdrobnić i dodać do kompostu.

Więcej na ten temat w niedzielnej audycji Dla Lasu Dla Ludzi o 13.30