105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 marca 2024 - piątek Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 marca 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1576146375

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Warto zaplanować sobie wolny czas już teraz.


Świątecznie w Jeleniej Górze

Od jutra do niedzieli na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze będzie miał miejsce Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 14-stej. Ponad 40 stoisk z ze świątecznymi cudeńkami oraz potrawami z Polski i Czech, mikołajowe wesołe miasteczko, koncertowe kolędowanie czy wystawa szopek. Zaprasza Jarosław Gromadzki dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

ATRAKCJE:

- Mikołajowe Wesołe Miasteczko;

- Świąteczna restauracja z grzańcem;

- Wystawa szopek bożonarodzeniowych;

- Warsztaty świąteczne dla całych rodzin w ogrzewanej hali;

- Pokazy polskiego i czeskiego rzemiosła;

- Cuda i pyszności na świątecznych straganach;

- Bajeczne dekoracje Placu Ratuszowego;

- Akcja 'Godne dzieciństwo zostań z nami Św. Mikołajem”

- Koncertowe kolędowanie;

- Betlejemskie światełko pokoju;

- Miasteczko ruchu drogowego;

- Ceramika na święta/ piec plenerowy.

- Świąteczne spotkanie jeleniogórzan (z poczęstunkiem).

 

Program szczegółowy:

13 XII Piątek

Godz. 14.00 rozpoczęcie handlu – muzyka mechaniczna i animacje Św. Mikołaja

Godz. 15.00 – 17.00 Miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej Jelenia Góra

Godz.16.00 – 18.30 Akcja 'Godne dzieciństwo zostań z nami Świętym Mikołajem”

(spotkania ze Świętym Mikołajem uczniów jeleniogórskich szkół)

Godz. 16:00 – 19:00 Rodzinne warsztaty w ogrzewanej hali namiotowej

1. PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY malowanie 'piernikowych serc” /duże formy/ oraz 'ciasteczkowego luda” 2 m wys /plansza do zdjęć , 2. Ozdobne drewniane i szklane choinki, 3. Budowa figur z drewna i słomy do szopki , 4. Plastyczne ozdobne stroiki , 5. filcowe ozdoby choinkowe

Godz. 18.30 – 20.00 muzyka mechaniczna i animacje Św. Mikołaja

 

14 XII Sobota

Godz. 12.00 rozpoczęcie handlu – muzyka mechaniczna

Godz. 14.00 - muzyka mechaniczna i animacje Św. Mikołaja

Godz. 14.00 – 16.00 Miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej Jelenia Góra

Godz.16.00 – 17.00 Akcja 'Godne dzieciństwo zostań nami Świętym Mikołajem” (spotkania ze Świętym Mikołajem uczniów jeleniogórskich szkół) Godz.

17.00 – Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Godz. 16:00 – 19:00 Rodzinne warsztaty w ogrzewanej hali namiotowej.

1. WYŚCIGI ZAPRZĘGÓW RENIFERÓW animacje ruchowe z nartami wieloosobowymi, 2. ozdobne drewniane i szklane choinki, 3. budowa figur do szopki, 4. duże ozdoby świąteczne / kartonowe, malowane, 5. filcowe ozdoby choinkowe

Godz. 17.30 – koncert kolęd w wykonaniu zespołu 'C- Haos”

Godz. 18.30 – 20.00 muzyka mechaniczna i animacje Św. Mikołaja

 

15 XII Niedziela

Godz. 12.00 rozpoczęcie handlu – muzyka mechaniczna

Godz. 14.00 - 16.00 koncerty kolęd w wykonaniu zespołów 'Kwisowianie”, 'Karkonosze”

Godz. 15.00 - Poczęstunek u strażaków z OSP z ul. Wiejskiej

Godz. 16.00 – 19.00 Ceramika na święta/ wypały w piecu plenerowym.

Godz.16.00 – 17.00 Akcja 'Godne dzieciństwo zostań z nami Świętym Mikołajem” (spotkania ze Świętym Mikołajem uczniów jeleniogórskich szkół)

Godz. 16:00 – 19:00 Rodzinne warsztaty w ogrzewanej hali namiotowej.

1. PIERNIKOWE CHATKI – wspólnie z dziećmi ozdabiamy duże domki z kartonu , 2. Ozdobne drewniane i szklane choinki , 3. Budowa figur do szopki animacje w plenerze , 4. 'Królowie, renifery i Śnierzynki” , 5. Szklane ozdoby choinkowe

Godz. 17.00 – 'Betlejemskie światełko pokoju” – uroczyste przekazanie betlejemskiego ognia mieszkańcom Jeleniej Góry przez harcerzy z Karkonoskiego Hufca ZHP, świąteczne życzenia Prezydenta Miasta

Godz. 17.10 - 19.00 koncerty kolęd w wykonaniu zespołu 'Jeleniogórzanie ” i Chóru 'Colorus”.

 

Klimat świąteczny już od jakiegoś czasu opanował wrocławski Rynek

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest uważany za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Zlokalizowany jest w samym centrum miasta na wrocławskim Rynku, Placu Solnym i na ul Świdnickiej i Oławskiej. Każdego roku odwiedza nas coraz więcej turystów również spoza naszego kontynentu, mówi Mariusz Gurgul, z Agencji Pianoforte, organizatora jarmarku.

A już w najbliższą niedzielę alejkami Jarmarku Bożonarodzeniowego przejdzie Roztańczona Parada Elfów. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

 

Zapraszamy także do Szklarskiej Poręby

W najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaprasza na świąteczne warsztaty podczas których będzie można wykonać świąteczne podarunki. Będzie min. okazja na własnoręczne wykonanie figurek Św. Mikołaja. Mówi dyrektor MOKSiAL-u Anita Kaczmarska.

 

A może własnoręcznie pomalowana bombka???

Własnoręcznie pomalowana bombka może być miłym prezentem pod choinkę. Jak się je wykonuje i ozdabia będzie można się dowiedzieć, na warsztatach , które organizuje Muzeum Karkonoskie, mówi Aneta Sikora- Firszt, kierownik działu edukacji Muzeum Karkonoskiego.


 

W jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida Scrooge. Opowieść wigilijna

Scrooge. Opowieść wigilijna o Duchu jest adaptacją jednego z najpopularniejszych dzieł Dickensa, które jest znane w Polsce pod tytułem Opowieść wigilijna i wielokrotnie było adaptowane na scenę i ekran. Kojarzy się z magią Świąt Bożego Narodzenia i ta magia sprawia, że wszystko staje się możliwe, a dobro zawsze zwycięża.

Ebenezer Scrooge – bohater sztuki, to samotnik stroniący od ludzi, dbający jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya – zmarłego 7 lat wcześniej partnera w interesach, teraz odpokutowującego winy, popełnione za życia. Marley, chcąc uchronić żyjącego jeszcze chciwca przed podobnym losem, ostrzega, aby zmienił swe postępowanie, bo spotka go zasłużona kara. Zapowiada też nadejście kolejnych duchów, które mają pomóc Ebenezerowi w dokonaniu właściwego wyboru. Pierwszy przybywa Duch Minionych Świąt Bożego Narodzenia i przypomina przeszłość: Scrooge jako chłopiec samotnie spędza Święta Bożego Narodzenia, jako młody mężczyzna odrzuca miłość swojej narzeczonej i stopniowo pogrąża się w odosobnieniu, a jedyną pasją jego życia staje się gromadzenie majątku. Kolejna zjawa, to Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, który pokazuje Scrooge’owi, jak wygląda ten dzień w domu jednego z podwładnych. Dom ten, choć biedny, pełen jest miłości. Najsmutniejsze jest jednak to, że jedno z dzieci jest bardzo ciężko chore, a rodzice nie są w stanie zapewnić mu odpowiedniego leczenia. Scrooge jest głęboko poruszony tym widokiem i zaczyna rozumieć, jak wielką krzywdę wyrządzał do tej pory innym ludziom. Ostatnia zjawa – Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia – najdotkliwiej uświadamia Scrooge’owi jego błędy, ukazując mu wizję świata bez niego. Nie jest to miła przepowiednia, bowiem po zatwardziałym skąpcu nikt nie zapłacze, nie ma nikogo, kto by go szczerze kochał. Nikt za nim nie tęskni, nikt nie potrzebuje. Te wizje zmieniają go.

Przedstawienie z gatunku „teatru familijnego” z muzyką i tańcami, dostarczy wiele wzruszeń i radości starszym i młodszym widzom.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 45 min

Spektakl w piątek o godzinie 19.00 oraz w sobotę i niedzielę o 17.00.

 

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na spektakl pt."Calineczka"

o dorastaniu, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe.

Calineczka wędruje po świecie zwierząt, ale łatwo zauważyć, że uosabiają one ludzi z ich zaletami i przywarami. Agnieszka Zaskórska przydała im cechy postaci z naszej dzisiejszej codzienności. Tak więc ropucha Aga jest współczesną swatką,pan Krecikowski - biznesmenem z branży budowlanej, dżdżownica Elwira zachowuje się jak "zakręcona" nastolatka, a tytułowa Calineczka to po prostu mała dziewczynka lękająca się świata, którego nie zna i nie rozumie i która w trakcie tej podróży przez życie uczy się mówić, uzewnętrzać emocje.

Bardzo atrakcyjna i oryginalna jest teatralna realizacja bajki. Piękne lalki, zaprojektowane przez Dariusza Milińskiego, są animowane na podestach przy zastosowaniu elementów techniki "czarnego teatru" (niewidoczni aktorzy). Dekorację zastępuje przestrzenna animacja komputerowa obrazów. Zastosowanie współczesnych środków inscenizacyjnych nie odbiera widowisku magii, a przeciwnie potęguje wrażenie poprzez działanie kolorem i formą. Przedstawienie jest bogato ilustrowane muzycznie piosenkami, które nadają rytm spektaklowi i łatwo wpadają w ucho.


autor: Agnieszka Zaskórska
reżyseria: Bogdan Nauka
scenografia: Dariusz Miliński
muzyka:  Agim Dżeljilji
występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder-Głowacka, Dorota Korczycka-Bąblińska, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Zuzanna Łuczak, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Spektakl w piątek o godz.10.00 oraz w sobotę o 16.00

 

I coś dla amatorów aktywnego wypoczynku. Kropelka Run!

 

Jutro w Piechowicach Górzyńcu odbędzie się kolejna edycja KROPELKA RUN! Główne punkty tej imprezy to kąpiel w lodowatej wodzie, bieg zimowy i biesiada przy ognisku. Mówi współorganizator przedsięwzięcia Andrzej Domagała.

TRASA BIEGU KROPELKA RUN
DYSTANS NIECAŁE 10 KM
DROGI LEŚNE W 98% UTWARDZONE
GŁÓWNIE SZUTER, DROBNE KAMYCZKI,STARY ASFALT
MOŻLIWY ŚNIEG I OBLODZENIE
SZEROKOŚĆ ŚCIEŻKI OKOŁO 2,5 M
OZNACZENIE TRASY CO 1 KM


Bieg rozpocznie się o godzinie 11. Odpłatność za udział – 50 złotych/os. Liczba miejsc jest ograniczona (250 miejsc, w tym 50 do dyspozycji organizatora). Kto pierwszy, ten lepszy. W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają pakiet startowy, ciepły posiłek i medal pamiątkowy na mecie. Dla najlepszych przewidziano nagrody. W tym roku w ramach Kropelka Run ponownie zostanie utworzona oddzielna kategoria dla mieszkańców Piechowic, gdyż w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Piechowic w Biegu Zimowym!

Na koniec chętni spotkają się w pobliskim ośrodku ,,Potok”. Tam odbędzie się podsumowanie imprezy, wręczenie nagród dla zwycięzców biegu. Po części oficjalnej rozpocznie się biesiada przy ognisku.
Imprezę objęły patronatem Muzyczne Radio, portal 24jgora.pl oraz Telewizja Strimeo.

Głównymi organizatorami są grupa biegowa BiegamdlaZdrowia.pl, Urząd Miasta w Piechowicach, UKS ,,Krokus, Piechowice oraz RFHgroup.pl.

Impreza odbędzie się w Górzyńcu przy ul. Izerskiej, start w okolicach szlabanu przy drodze leśnej prowadzącej w kierunku Rozdroża Izerskiego.

Zapraszamy także do kina Lot w Jeleniej Górze

 

 

Spis wszystkich imprez w pliku poniżej

Plik PDF