105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC News

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 lutego 2024 - piątek Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
23 lutego 2024 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1575617185

Honorowy Konsulat Turcji we Wrocławiu

We Wrocławiu swoją działalność rozpoczął Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji.


Funkcję Konsula Honorowego objął Wojciech Kamiński, znany wrocławski notariusz. Nowo powołany konsul swoje działania skoncentruje na wsparciu współpracy polsko-tureckiej
i realizacji projektów biznesowych, turystycznych, kulturalnych i edukacyjnych.

To trzecia turecka instytucja tej rangi w Polsce. Konsulaty Honorowe Republiki Turcji działają już w Gdańsku i Poznaniu.
Z nowo otwartej placówki we Wrocławiu cieszy się ambasador Turcji w Polsce, który zwraca uwagę na dużą rangę wydarzenia: - Turcję i Polskę łączy wyjątkowa, wielowiekowa przyjaźń.
W 2014 roku oba nasze kraje świętowały 600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych. Niewiele jest krajów na świecie, które mogą poszczycić się taką historią. Przez ponad 600 lat obydwa państwa utrzymywały silne więzi polityczne, a także bliskie relacje handlowe i kulturalne. Polskę zamieszkuje obecnie około 12 tysięcy obywateli tureckich. Są wśród nich przede wszystkim przedsiębiorcy mieszkający w Polsce od 20-30 lat, a także studenci wyższych uczelni oraz wykwalifikowani pracownicy młodego pokolenia.
Dla Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego wydarzenie ma duże znaczenie gospodarcze. - Dolny Śląsk leży w samym sercu Europy i w sposób naturalny splatają się tu kontakty dyplomatyczne wielu państw. Jako region otwarty wiele obiecujemy sobie po otwarciu Konsulatu Honorowego Turcji we Wrocławiu. To ważny partner gospodarczy Polski, ale także dolnośląskich firm - mówi Cezary Przybylski.
Zacieśnienie kontaktów pozwoli wrócić do rozmów na temat połączeń lotniczych z Wrocławia do Stambułu. Tamtejszy nowy port lotniczy to brama do Bliskiego Wschodu i Azji Wschodniej.
Z kolei Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia podkreśla międzynarodowe aspiracje miasta i otwartość jego mieszkańców na wymianę kulturową z innymi krajami i narodowościami.
Konsulat Honorowy Republiki Turcji znajduje się na Placu Solnym 2/3 we Wrocławiu.
Działania konsulatu zlokalizowanego we Wrocławiu obejmą województwa dolnośląskie, lubuskie i opolskie.

Honorowy Konsulat Generalny Turcji we Wrocławiu
Adres: pl. Solny 2/3, 50-060 Wrocław
Kontakt: + 48 607 11 22 44, biuro@konsulturcji.wroclaw.pl
Godziny otwarcia: wtorki w godzinach od 12.00 do 14.00 (po wcześniejszym umówieniu)