105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 lutego 2024 - sobota Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
24 lutego 2024 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1575566460

Fatalny stan powietrza w Jeleniej Górze

Od kilku dni w Jeleniej Górze a szczególnie w Cieplicach odczuwalne jest bardzo duże zanieczyszczenie powietrza, które zagraża naszemu zdrowiu i życiu.


Od dłuższego czasu Uzdrowisko Cieplice nie posiada oficjalnej stacji pomiarowej, z której  udostępniane były wyniki online. Została ona  przeniesiona na Zabobrze. Rok temu Jeleniogórski Alarm Smogowy sugerował prezydentowi Jerzemu Łużniakowi ponowne uruchomienie stacji w Cieplicach. Na razie bez skutku. Niestety smog to problem nie tylko Jeleniej Góry ale wszystkich gminy Kotliny Jeleniogórskiej - bez jednolitego spójnego programu niewiele uda się zrobić - mówi Paweł Kuźniar z Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego.

Okazja do porozmawiania na ten temat będzie podczas piątkowego spotkania w kinie LOT. o 19-stej pokazany będzie dokument poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce - „Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya. Potem po filmie będzie dyskusja  o tym, jak ze smogiem powalczyć można w Jeleniej Górze. Udział w niej weźmie  Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

 

City Docs to nowy cykl filmowy w kinie LOT. Połączenie zaangażowanego filmu i debaty. Prezentowane w nim będą wyselekcjonowane dokumenty, które w wiarygodny i pasjonujący sposób opowiadają o największych wyzwaniach współczesności. Po każdym filmie rozmowa w gronie ekspertów o tym, jak radzimy sobie z tymi wyzwaniami lokalnie.

____________________________

6 grudnia (pt.), godz. 19.00

Bilety: 13 zł

„Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya to pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Film został wyróżniony na New Earth International Film Festival 2018 za „wielowymiarowe ukazanie problemu smogu i walki o czyste powietrze”. Autor skupia się na Warszawie, lecz istota zagadnienia, jak również wnioski, które płyną z filmu dotyczą wszystkich polskich aglomeracji miejskich. „Smog Wars” daje impuls do redefinicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. Film został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która zmusza widza do autorefleksji nie wskazując w bezpośredni sposób winnego.

#jeleniagora #jeleniagóra #cieplice #jeleniogórskialarmsmogowy #smog #pm25 #pm10