105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Coveromania

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 maja 2023 - poniedziałek Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
29 maja 2023 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1574440831

Biwakowanie na dziko czyli bushcrafting. Leśnicy mówią OK, ale bez przesady


Od wczoraj w lasy państwowe pozwalają na dzikie biwakowanie – nie tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Dla sporej grupy turystów i zapaleńców to zielone światło dla ulubionego spędzania wolnego czasu. Sprawdziliśmy gdzie i jak biwakować na dziko. 

Obcowanie z przyrodą i ucieczka od zgiełku miasta – dzikie biwakowanie, bush-crafting czy też survival przeżywają renesans. Uprawiający ten rodzaj turystyki Krzysztof Rapa z Wałbrzycha potwierdza – dziko biwakujących osób jest coraz więcej

Ukłonem w stronę survivalowców jest obowiązujące od wczoraj zarządzenie lasów Państwowych, częściowo znoszące zakaz biwakowania w lasach poza miejscami do tego wyznaczonymi. Leśnicy podkreślają jednak mocno - zliberalizowane przepisy dotyczą tylko niektórych miejsc:

Jak przygotować się do takiej dzikiej wyprawy? Przede wszystkimi nic na siłę, mówi Krzysztof Rapa:

Obowiązujące od wczoraj zarządzenie lasów państwowych jest projektem pilotażowym. Jeśli zda turyści zdadzą egzamin z rozsądku i zostawienia po sobie czystości – ma być on rozszerzany o kolejne nadleśnictwa.