105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Patryk Łasica

To będzie grane

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
03 marca 2024 - niedziela Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana

*** MUZYCZNE RADIO W CYFROWYM SYSTEMIE DAB+ W CAŁEJ POLSCE: * Warszawa: kanał 11B * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Łodź: kanał 10C * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B * Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
03 marca 2024 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1574154439

Dolnośląskie Akademie Sportowe

Samorząd województwa od lat wspiera rozwój sportu w regionie.


Jednym z projektów są Dolnośląskie Akademie Sportowe, które doczekały się właśnie trzeciej edycji. To kolejny program, dzięki któremu młodzi, utalentowani dolnośląscy sportowcy objęci są kompleksowym wsparciem umożliwiającym rozwijanie swoich umiejętności. Mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.


- Mam nadzieję, że do naszego programu wkrótce dołączą kolejne dyscypliny sportu tworząc tym samym jeszcze więcej możliwości dla młodych, utalentowanych sportowców – mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

Realizacja Dolnośląskich Akademii Sportowych w 3 dyscyplinach: siatkówce, piłce ręcznej i kolarstwie to wynik współpracy województwa z dolnośląskimi związkami sportowymi. Akademie funkcjonują w systemie roku szkolnego/sezonu ligowego. Ich głównym celem jest uzupełnienie i wsparcie istniejących systemów szkolenia sportowego. Dzięki programom możliwe jest realizowanie dodatkowych zajęć sportowych z użyciem nowoczesnego sprzętu sportowego i metod treningowych oraz organizacja dodatkowych form współzawodnictwa sportowego.

Jest to szczególnie cenne dla utalentowanych zawodników z małych miejscowości, zyskują oni bowiem możliwość trenowania w warunkach gwarantujących rozwój sportowy na odpowiednim poziomie.
Równie ważnym elementem akademii jest możliwość szkoleń i wzrost kompetencji dolnośląskich trenerów i instruktorów, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy będą wiedzieli jak monitorować postępy najzdolniejszych sportowców i kierować rozwojem ich kariery. Każda akademia ma swój odrębny program i własną strategię działania, uzależnione od kształtu obecnego systemu szkolenia i potrzeb jego uzupełnienia.

Właśnie rozpoczęła się III edycja Dolnośląskich Akademii Sportowych. Pierwszą z nich zapoczątkowała dwa lata temu Dolnośląska Akademia Siatkówki. Program z każdym rokiem się rozwija i od 2018 roku zrzesza już 3 dyscypliny sportu: siatkówkę, kolarstwo i piłkę ręczną. Do tej pory na realizację projektu samorząd województwa przeznaczył 800 tysięcy złotych. W III edycji każda z akademii otrzymała 200 tysięcy złotych dotacji na realizację swoich celów.

Dolny Śląsk wojewodztwo dolnoślaskie akademie sportowe